ENERYA Borsa İşlem Tarihi Ne Zaman?

Borsa’da ENRYA kodu ile halka arz taleplerini toplayan ENERYA borsa işlem tarihi ne zaman sorguları sıklıkla yapılmaya başlandı. İşte Enerya Hisse Senedi ve ayrıntıları…

Geçtiğimiz hafta halka arz sürecini başarıyla tamamlayan Enerya Enerji A.Ş. için talepte bulunan kişiler Enerya borsa işlem tarihi ne zaman sorgusu yaparken bu sorunun yanıtı belli oldu. 145 milyon lira değer ile 39 milyon lira halka arz sonrası ENRYA koduyla işlem görecek olan Enerya hisseleri 23 Ağustostan itibaren işlem görmeye başlayacak. Yıldız Pazar’da işlem görecek hisse senedinin başlangıç fiyatı ise 88.76 TL oldu.

Okunmalı 100 Kat Gidecek Hisseler

Enerya Halka Arz Hisse Dağılımı Nasıl Oldu?

Halka arzı geçtiğimiz hafta tamamlanan Enerya hisselerinde 2 milyon 636 bin 859 kişiye dağıtım yapıldı. Bu sebeple başvuru yapanlara 11 ENRYA hissesi verilmiş oldu. Yapılan açıklamalarda Enerya toplamda 3,4 milyar TL arz büyüklüğüne ulaştı. Böylelikle halka açık olan oran ise yüzde 26,9 olarak netlik kazandı.

ENERYA Borsa İşlem Tarihi Ne Zaman?
ENERYA Borsa İşlem Tarihi Ne Zaman?

Halka arz süreci 14, 15 ve 16 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen Enerya hisseleri 23 Ağustos tarihinden itibaren Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak. ENRYA bist kodu olan Enerya Yıldız Pazarda işlem görecek. Halka arz talepleri sonrası Enerya enerji halka arz kaç lot verecek sorusunun yanıtı da belli oldu.  Toplam 39 milyon adet lot dağılımı yapıldı. Bu aşamada yatırımcılara 11 adet lot düştü. Enerya ne zaman işlem görecek sorusunun yanıtı ise 23 Ağustos olarak belli oldu.

Yatırımcıların gözdesi olan enerji piyasasında faaliyet gösteren Enerya Enerji A.Ş. yatırım için önemli bir alternatif oldu. Bu aşamada borsada işlem görmesi ile yatırımcıya nasıl bir katkı sağlayacağı merak konusu oldu. Ekonomi kulvarında yatırımcının kazancı özellikle son zamanlarda enerji sektörü oldu. Bu aşamada Enerya enerji sektöründe faaliyet gösteren bir şirket.

Yorum yapın