100 Kat Gidecek Hisseler

Borsa İstanbul ile küçük yatırımcıların en çok aradığı hususların başında 100 kat gidecek hisseler gelmektedir. Hisse senetleri değer artışları ile muhtemel uzman görüşleri ile Borsa hakkında ayrıntılar içeriğimizde yer almaktadır.

Artan fiyatlar karşısında patlayacak hisseler herkesin odak noktası olmaya devam ediyor. Zira 2023 yılında halka arz edilen hisse senetleri içerisinde deyim yerindeyse yıldızı parlayacak hisseler bulunuyordu. Bunlardan bazıları yatırımcısına göz kırparken bazıları da hayal kırıklığı uğrattı. Özellikle genel seçimler sonrası ekonomi politikalarındaki adımlar yatırımcıya güveni getirirken Borsa İstanbul ise sık sık rekorlar kırdı. Yükselme trendini yakalayan Borsada hissi senetleri ise yakından takip edilmeye başlandı. Finans sektörünün kalbi BIST100 ilginizi çekecek yatırımları barındırmaktadır.

Artış Gösterecek Hisse Senetleri

Özellikle küçük yatırımcıların fırsat olarak gördükleri Borsa İstanbul’daki yükseliş herkesin iştahını kabarttı. Bu aşamada henüz Borsa İstanbul’la tanışmayanlar hangi hisseleri alacağına dair araştırmalar yapıyor. 100 Kat gidecek hisse senetleri de arama yapılan terimlerden biri olmaya devam ediyor. Güncel olarak ele alındığında muhtemel artışlar yaşanacak hisseler arasında Ford Oto (FROTO), Aselsan (ASELS), Tüpraş, Türk Hava Yolları (THYAO) gösterilmektedir.

Yatırım ile birlikte hisse senetlerinin grafiklerinin geniş anlamda ayrıntılı olarak incelenmesi yatırımcısına artı değer katıyor. Bunun yanında hisse senedinin marka değeri haberleri de önemli. Yapılan yatırımlar, büyüme çalışmaları, sektörde önde gelen şirketler için önemli. Bu haberlere istinaden hisse değeri artan şirketlerden bahsetmek mümkün. Bu sebeple yapılan yatırımları yakından takip etmek kazanç açısından önemli oluyor.

100 Kat Gidecek Hisseler
100 Kat Gidecek Hisseler

100 Kat gidecek hisseler 2023 yılında elbette belli değil. Ancak beklentilere oranla bazı hisse senetlerinin çok daha fazla kazandıracağı görüşü hakim. Yatırım şirketlerinin uzman yorumları ve beklentilerine göre analizler hisse değeri artacak şirketleri de ortaya koymaktadır. Bu aşamada değeri kat ve kat artacak hisse senetleri ile temettü dağıtımları kazancınızı artıran diğer etkenler olmaktadır. KAP haberleri ile yatırım şirketlerinin uzman yatırımcılarının hazırladığı bültenlere göre artış yaşaması muhtemel hisse senetleri ilginizi çekebilir. Güçlü al veren hisseler arasında ise son zamanların en önemli atılımını yapan savunma sanayi SDDTR ve ASELS ile enerji sektöründeki yatırımları ile CWENE olmaktadır. FROTO ile Ford Oto da büyük bir potansiyel yakalamıştır.

100 Kat Gidecek Hisseler Nasıl Belirlenir?

Yatırımcı olarak Borsa İstanbul bünyesinde hisse senedi almak istiyorsanız bu aşamada bir strateji belirlemeniz gerekmektedir. Böylelikle aradığımız soru 100 kat gidecek hisseler nasıl belirlenir olmaktadır.

Kazanç sağlayacak hisseler muhtemel potansiyeli olanlar olmaktadır. Bunun için öngörü önemlidir. Bu öngörü ise uzun deneyimlere bağlı olarak istatistikler, haberler ve sektördeki gelişmeler yakından takip edilerek ortaya konulmaktadır. Böylelikle dikkat etmeniz ve araştırmanız gereken hususlar şunlardır;

 • Şirketin performansı
 • Sektör ve ihtiyaca bağlı olarak trendi
 • Yatırımları ile ayrıntılı analizler
100 Kat Gidecek Hisseler
100 Kat Gidecek Hisseler

Başlıca değerlendirmelerdir. Yüksek tutarlarda yatırımlar yapmak istiyorsanız bu aşamada Yatarım şirketleri ile önemli danışmanlıklar faydalı olur. Ancak bireysel olarak kendinizi geliştirmek istiyorsanız analizleri ve sektörü yakından takip etmek zorundasınız.

Şirketin Performansı

Şirket performansı kazanç için en önemli husustur. Bu aşamada şirketin geçmişi, büyüme oranları, elde ettiği kazançlar ve kar oranları sizlere önemli ipuçları vermektedir. Bununla birlikte önemli olan husus yatırımınızın uzun, kısa ve orta vadede nasıl olduğudur. Uzun vadelerde yapacağınız yatırımlar elbette kazancınızı artırırken özellikle küçük yatırımcı kısa vadede 100 kat artacak hisse senetleri üzerinde durmaktadır. Burada amaç kısa sürede daha çok kazanç sağlamaktır. Ancak neredeyse imkansız bir durum olarak gösterilebilir.

Sektör ve İhtiyaca Bağlı Olarak Trendi

Yatırımınızda sektör ile markanın pazarı önemlidir. Bunun için sektörün büyüme potansiyeli şirket kadar önemli olmaktadır. Son trend olarak enerji sektörü ve savunma sanayi gözde olan sektörlerin başında gelmektedir. Böylelikle 100 kat artma potansiyeli olan hisseler arasında sektörel olarak savunma ve enerji piyasası dikkate alınabilir.

100 Kat Gidecek Hisseler
100 Kat Gidecek Hisseler

Yatırım Analizleri

Kazanç sağlamak adına yatırım analizleri yakından takip edilen hususlardan biridir. Bu sayede hissenin değeri belirlenmektedir. Ortaya konulan finansal tablolar ile birlikte kısa, orta ve uzun vadede senede ait fiyat tahminleri önemli olmaktadır. Zira kar potansiyeli yüksek senetler ilginizi çekecek özellikleri ile araştırma konusu olmaktadır.

100 Kat Gidecek Hisse Senetlerinde Risk Faktörleri

Kazanç kadar kaybetme ile riskleri beraberinde getiren Borsa doğal olarak kendi kuralları ile yatırımcısına göz kırpmaktadır. Bu aşamada kazancın yüksek olması beklentisi beraberinde risk faktörlerini getirmektedir. Hisse senedi ile yatırım yapmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar arasında piyasadaki risklerin başında ekonomik krizler gelmektedir. Finansal açıdan yaşanılan krizler doğal olarak borsaya yansımaktadır. Örneğin seçim öncesi yaşanılan belirsizlik nedeniyle hisse senetleri değer kaybı yaşamaktadır. Bu kayıplar ise seçim sonrası belirsizliğin ortadan kalkması ile kendisini toparlar. Hatta ekonomi kurmaylarının atacağı adımlar, yatırımlar ile ülkeye gelecek sıcak paralar neticesinde yükselen bir trende yakalanan Borsa İstanbul’dan bahsetmek mümkündür.

En önemli risk piyasa riskidir. Piyasada meydana gelecek en küçük bir dalgalanma fiyatları etkilemektedir. Bu anlamda belirsizlikler en önemli riski oluşturur. Siyasi gelişmeler bu riskin en büyük nedenidir. Zira bu sayede en yüksek getiri getirecek hisse senetleri dahi etkilenmektedir.

Bir diğer önemli risk ise şirketlerdir. Özellikle şirketin mali durumu, yönetim politikası ve yatırımları ile finansal performansı çok etkilemektedir. Bu anlamda yatırım öncesi şirketin finansal durumu ve analizleri de incelenmesi gerekir.

100 Kat Gidecek Hisseler
100 Kat Gidecek Hisseler

En Ucuz Hisseler

Yatırım ile birlikte en ucuz hisseler de merak edilenler arasındaki yerini korumaktadır. Bunlar arasında güncel olarak Ucuz Türk Hisse Senetleri şunlardır; (04.08.2023)

 • IHLAS 1,07 TL
 • IHYAY 1,19 TL
 • KERVN 1,24 TL
 • IHGZT 1,30 TL
 • ADESE 1,72 TL
 • HDFGS 1,93 TL
 • KATMR 1,94 TL

Patlayacak Hisseler

2023 genel seçimleri sonrası özellikle patlayacak hisseler çok merak edilmektedir. 2023 yılında yıldızı parlayan şirketlerin başını doğal olarak enerji çekmektedir. Bunun yanında savunma sanayi mutlaka olması gereken sektörlerden olmaktadır. Bu sebeple yıl içerisinde patlama yapması muhtemel hisse senetleri başında enerji sektörü gelmektedir. Bununla birlikte marka değeri taşıyan bazı şirketler ön plana çıkmaktadır. Böylelikle 2023 patlayacak hisseler;

 • CCOLA
 • SISE
 • KOZAL
 • TTKOM
 • THYAO
 • ULKER
 • GARAN
 • SDDTR
 • ASTOR
 • CWENE
 • EREGL
 • TUPRS
 • ASELS

Başlıca patlayacak hisse senetleri arasında gösterilebilir. Hatta Türkiye’nin en sağlam hisseleri olarak gösterilmektedir.

Geleceğin hisse senetleri

Borsa İstanbul bünyesinde faaliyet gösteren hisse senetleri üzerinde yapılan araştırmalar geleceğin hisse senetleri ile geniş bir yelpazeye dönüşmektedir. Orta ve uzun vadede BIST100 değeri ile çıkacak hisseler için yatırım şirketlerinin yaptığı araştırmalar sektör bazlı olarak yapılmaktadır. Uzun süredir patlama yapması beklenilen hisseler bulunmaktadır. Ancak bu hisselerin bazıları hala aynı yerde durmaktadır. Bu anlamda beklentiler artış gösterir. Geleceğin hisseleri arasında gösterilen şirketler listesi ise bir hayli kabarıktır.

Ereğli Demir Çelik Fabrikaları

EREGL ile tanımlanan Ereğli Demir Çelik fabrikaları her sene temettü dağıtan bir şirkettir. Zira 1960 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Bu sebeple yerli ve yabancı yatırımcıyı kendisine çekmektedir. Özellikle uzun vadelerde yapılacak yatırımlar için sizlerin alternatifi olabilir.

100 Kat Gidecek Hisseler
100 Kat Gidecek Hisseler

Türkiye Şişe Cam Fabrikaları

SISE koduyla faaliyette olan Türkiye Şişe Cam Fabrikaları 1935 yılından bu yana faaliyettedir. Geçtiğimiz Aralık ayında 228 milyonluk yeni yatırım yapan SISE geleceğin hisseleri arasında gösterilmektedir. Eylül 2022 tarihinde 26 TL seviyelerinde olan SISE Ağustos 2023 yılı itibariyle 53,5 seviyelerinde hareket etmektedir. Bu sebeple geleceğin hissesi olabilme ihtimali bulunmaktadır.

KARSAN Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Hisselere yatırım yaparak uzun vadelerde gelecek gören bir diğer hisse senedi ise KARSAN olmaktadır. Karsan otomotiv sanayi ve Ticaret AŞ. Fason üretici konumundadır. Ancak araç sektöründeki faaliyetleri ile yatırımcısının yanındadır. KARSAN Mayıs 2023 tarihinde 7 TL seviyelerinde hareket ederken bugün 11,50 seviyelerine kadar tırmanmıştır. Bu anlamda analizler ile KARSAN geleceğin hissesi olabilir.

BIST100 bünyesindeki hisseler arz ve talep ile hareket etmektedir. Bu aşamada arz olursa hisse değeri artış göstermektedir. Böylelikle yükseliş trendine giren hisse yatırımcısına kazandırmaktadır. Bu sebeple hisselerin ne zaman, ne kadar kazandıracağını tahmin edemezsiniz. Fakat genel itibarla bakıldığında finansal raporların açıklanması, kar oranlarına bağlı olarak Ocak ve Nisan ayları ile Ekim ve Aralık aylarında artış gördüğü istatistiklere yansımaktadır.

100 kat gidecek hisseler içeriğimiz tamamen bilgilendirme amaçlı olarak üretilmiştir. Burada belirtilen hisse senetleri, emtialar ve para birimleri yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılara ön bilgi olarak yazılmıştır. Alım, satım ve diğer yatırımlar yatırımcıyı bağlamaktadır. Bu anlamda yapılan yatırım ile yaşanılan kayıplar ve kazançlardan yatırımcıların kendileri sorumludur.