Prod Ne Demek? Şampuan üzerinde yazan prod date ne demek?

Özellikle kozmetik ürünleri ile şampuanlar üzerinde yazan prod ne demek? Şampuan aldıktan sonra alt kısmında yazan prod date ne demek sizlere açıklıyoruz.

Kullanılan ürünlerin hepsinde farklı açıklamalar ile başlıklar yer almaktadır. Bu sebeple araştırmalara konu olmaktadır. Özellikle şampuanlar üzerinde yazar prod ne demek merak edilmektedir. Hatta prod date ne anlama geliyor merak edilen hususların başında gelmektedir. Yaşam tüketilen ürünler ile kullanım süresinde kullanılan kozmetikler ile daha sağlıklı adımlar içermektedir. Bu yüzden kullanım sürelerine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Prod Ne Anlama Gelir?

Ürünler üzerinde iki farklı deyim olarak karşımıza çıkan Prod ya da diğer tanımıyla Prod Date ürünün kullanım süresini hesaplamak için önemli olmaktadır. Producktion Date açılımı olan prod tuttuğunuz ürünün son kullanma tarihi ile gününü göstermektedir. Özellikle yurt dışından ithal edilen ürünler üzerinde yabancı kelimeler bulunmaktadır. Bu kelimeler Prod Date ile EXP olarak görülmektedir. Kozmetik ürünlerin hepsinde görebileceğiniz prod ayrıca deterjanlarda da yazmaktadır. Bu sebeple ilk kez görenler prod’un ne anlama geldiğini araştırma yoluna gittiği görülmektedir.

Prod Ne Demek? Şampuan üzerinde yazan prod date ne demek?
Prod Ne Demek? Şampuan üzerinde yazan prod date ne demek?

Tüketim malzemelerinden farklı olarak kozmetik ürünleri son kullanım tarihleri geçse dahi kullanılmaya devam edildiği görülmektedir. Kişi gıdayı tarihi geçtiği için atarken kozmetik ürünü kullanmaya devam etmektedir. Ancak deterjanlarda dahil olmak üzere son kullanım tarihleri dikkat edilerek kullanılması sağlık açısından önemli olmaktadır.

İlk kez duyuyorsanız merak ettiğiniz husus prod ne anlama gelir olmaktadır. İngilizce kelimelerin baş harflerinden oluşan Prod Proposed deletion kısaltmasıdır.

Şampuan Prod Ne Demek?

Tüp halinde sunulan ürünlerin kullanım ömrü bulunmaktadır. Bu anlamda birçok ürün açıldıktan sonra ne kadar süre ile kullanılabildiği üzerinedir. Örneğin 12 M yazıyorsa açıldıktan sonra 12 ay boyuncu bu ürünü kullanabilirsiniz. Tüpün altında bulunan üretildiği tarih damgası açıldıktan sonrası ömrü göstermektedir. Buradaki damgalar 6M, 12M veya 24M olarak gösterilmektedir. Böylelikle;

  • 6M açıldıktan sonra 6 ay
  • 12M açıldıktan sonra 12 ay
  • 24M açıldıktan sonra 24 ay

Kullanım ömürleri olduğunu göstermektedir.

Ürün Üzerindeki PRD Ne Demek?

Üretilen ürünler belli bir araştırma ve çalışma sonrası kullanıma olanak vermektedir. Bu anlamda ürünü geliştirme süreçleri söz konusudur. Bu süreçler belli bir doküman üzerinde yapılmaktadır. PRD ise Product requirements document kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Yani PRD ürün geliştirme sürecinin dökümanıdır.

Yorum yapın