Kuzu Grup Halka Arz Kaç lot Verir?

Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Halka Arz katılım tarihlerinin açıklanmasının ardından herkesin merak ettiği husus Kuzu Grup Halka Arz kaç lot verir oldu.

Kurulmasından bu yana 79 yıl geçen Kuzu Grup halka açılıyor. Bu aşamada merak edilen hususların başında Kuzu Grup Kaç lot verecek sorusu oldu. Ekonomi açısından sektörün önemli lokomotiflerinden Kuzu Grup KZGYO ile işlem yapacak.

KZGYO Kaç Lot Verecek?

Kuzu Grup Halka Arz Kaç lot Verir?
Kuzu Grup Halka Arz Kaç lot Verir?

Ağustos 21, 22 ve 23 tarihlerinde halka arza katılımın sağlanacağı Kuzu Grup Borsa İstanbul’da KZGYO olarak işlem yapacak. Halka arz fiyatının 20,76 olarak açıklanmasının ardından merak edilen husus ise Kuzu Grup halka arz kaç lot verecek oldu. Bu aşamada katılım sayısı önemli. Katılıma bağlı olarak belirlenecek olan lot sayısı halka arz tarihi olan 23 Ağustos sonrası belli olacak. Muhtemel katılımlar ile alınabilecek lot miktarları ise şu şekilde;

  • 500 bin katılıma 55 lot
  • 1 milyon katılıma 27 lot
  • 1,2 milyon katılıma 23 lot
  • 1,6 milyon katılıma 17 lot
  • 1,8 milyon katılıma 15 lot

Kuzu Toplu Konut İnşaat A.Ş. tarafından 25 milyon lot sermaye artırımı ile yapılacak olan halka arz 21, 22 ve 23 Ağustos tarihlerinde yapılabilecek.

Kuzu Grup Hakkında

1943 yılında kurulan Kuzu Grup GYO inşaat sektöründe büyüyerek bugüne kadar geldi. Abdülkerim Kuzu ve kardeşlerinin kurduğu şirket 79 yıl boyunca önemli bir büyüme sağladı. Asya, Avrupa ve Afrika’daki projeleri ile göz doldurdu. Öyle ki sadece Afrika’da 7 milyon 700 bin metre kare inşaat sahasına sahip. Türkiye’de ise bu rakam 466 bin metre kare.

Yorum yapın