Aile Destek Paketi Nisan Ayı Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Aile Destek Paketi Programında Nisan ay’ına ait ödemeler için geri sayım başladı. İhtiyaç sahiplerine verilen 850 ve 1250 TL arasındaki değişen ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yapılıyor. Yapılacak Aile Destek programı ödemeleri ne zaman yatacak? Nisan ay’ı ödemeleri yattı mı sorusunu soranlar bunun yanında programa başvuru ve yardımı alabilmek için gereken şartları araştırıyor.

Nisan Ayında Aile Destek Paketi Ödemeleri Ne Zaman?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak ihtiyaç sahiplerine aile destek paketi programı dahilinde her ay düzenli ödemeler yapılıyor. Bu aşamada Nisan ay’ına ait ödemeler ihtiyaç sahipleri tarafından sürekli sorgulanıyor. Her ay hanenin durumuna göre farklı tutarlarda yardım parası yatırılıyor. Bu tutarlar 850 lira ile 1250 TL arasında oluyor. Yardıma başvuran ve kabul edenler yardımın ne zaman yatırılacağını merak ediyor. Özellikle gözler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ta. Zira kendisinden gelecek haberle yardımın hesaba aktarılacağı zamanı bekleyenler bulunuyor. Hatta ekonomi ile durumu iyi olmayanlar bu yardım tutarı ile bayrama girmeyi planlıyor.

Aile Destek Paketi Nisan Ayı Ödemeleri Ne Zaman Yatacak
Aile Destek Paketi Nisan Ayı Ödemeleri Ne Zaman Yatacak

Nisan ayında ödenmesi gereken aile destek paketi ödemeleri henüz ödenmedi. Bu anlamda ödemelerin ne zaman yapılacağına dair bir açıklama bulunmuyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ın ödemeler öncesi bir açıklama yapması bekleniyor. Bu anlamda geçtiğimiz ay ödemeleri 9 Mart tarihinde gerçekleşmişti. 14 Nisan tarihi itibariyle bu ödemeler henüz yapılmadı. Bu sebeple Nisan Aile Destek Programı ödemeleri ne zaman yapılacak araştırmaları yapılmaya başlandı.

Aile Destek Paketi Yardım Tutarları Ne Kadar?

Kişi başı hane gelirine göre hesaplanan ödemeler farklı miktarlarda yapılıyor. Bu anlamda 2023 Nisan ay’ı Aile Destek Programı ödemeleri 850 ile 1250 TL aralığında olacak. Kişi başı düşen aylık gelire göre alınacak tutarlar şu şekilde,

  • 450 TL aldı geliri olanlar 1250 TL
  • 450 – 911 TL arasında olanlar 1100 TL
  • 911 – 1372 TL arası olanlar 950 TL
  • 1372 – 1833 TL arası olanlar 850 TL alacaklar.

Aile Destek Paketi yardım ödemelerinde son ay Haziran olarak belirlendi. Bu anlamda ihtiyaç sahipleri alacakları destek tutarını Haziran ayında son kez almış olacak. 12 ay süre ile verilen deste geçtiğimiz yıl Haziran ayında başlamıştı. Bu anlamda son olarak Haziran ayında alınacak.

Yorum yapın