Habertürk’ten Ayrılan Ebru Baki Kimdir? Hangi Kanala Geçti?

Habertürk’ten ayrılan Ebru Baki Sözcü TV ile anlaştı. Fatih Portakal ve İsmail Saymaz gibi isimlerin ardından gazeteci Ebru Baki’nin yeni kanalı belli oldu. Sözcü TV önemli bir ismi daha bünyesine katarken Ebru Baki beş yıl aradan sonra Habertürk kanalına veda etti.

Habertürk kanalında Ekonomi Müdürü ve aynı zamanda Para Gündem programını sunan Ebru Baki beş yıl aradan sonra çalıştığı kanalından ayrıldı. Gazeteci Baki’nin yeni adresi Sözcü TV oldu. Ebru Baki’nin kanaldan ayrılışı ise ayrı bir gündem oluşturdu. Baki kendi isteğiyle mi ayrıldı yoksa ayrılması istenildi mi? Bu sorunun cevabı henüz yanıt bulmadı.

Anlaşmanın ardından Sözcü TV adına  Genel Müdür Alişer Delek açıklamada bulundu. Delek sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Ebru Baki’yi etiketledi. Delek Aramıza hoş geldin derken Sözcü TV daha da güçlendi, daha da güzelleşti dedi.

Habertürk’ten Ayrılan Ebru Baki Kimdir? Hangi Kanala Geçti?
Habertürk’ten Ayrılan Ebru Baki Kimdir? Hangi Kanala Geçti?

Açılmasının ardından önemli isimleri bünyesine katan Sözcü TV yeni bir transfer daha yaptı. Daha önce Fatih Portakal ve İsmail Saymaz gibi isimleri transfer ederek gündem olmuştu.

Gazeteci Ebru Baki Kimdir?

1975 doğumlu olan Ebru Baki Marmara Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik bölümü mezunu. Lisans eğitimini tamamlarken aynı zamanda Hürriyet Gazetesi, Ekonomi bölümünde staj yaptı. Üniversiteden okul ve bölüm birincisi olarak dikkatleri üzerine çekti. Cumhuriyet Dergisinde yayınlanan haber ve fotoğrafları ödüller aldı.

Gazetecilik bölümünü bitirdikten sonra aynı üniversitede İktisat bölümünü okuya Baki bu eğitimi esnasında önemli burslar aldı. Stajını yaptığı Hürriyet Gazetesinde 7 yıl çalıştı. Sonrasında ise CNN Türk kanalında ekonomi haberleri ile ekranlara geldi.

En İyi Spor Binicilik, Piyano Bir Tutkudur.

Ebru Baki Doğan Medya döneminde CNN Türk kanalında program yapıyordu. Ancak Demirören grubunu geçtikten sonra Habertürk kanalına geçmişti. Burada beş yıl boyunca ekonomi müdürlüğü yaptı. Aynı zamanda Para Gündem programını sundu. Beş yılın ardından kuruluşu ile önemli bir potansiyel yakalayan Sözcü TV ile anlaştı.

CNN Türk kanalında Parametre ile birlikte Ebru ile Pazarlık programlarını yapıyordu. Mesleğe saygın kişilerle başladığını belirten ünlü gazeteci aynı zamanda konservatuar eğitimi aldı. Yaptığı açıklamalarda en iyi spor olarak biniciliği gören Baki aynı zamanda piyano için bir tutku olduğunu belirtiyor.

Yorum yapın