Emekliye ve Memura Bayram Öncesi Ek Zam Müjdesi

Sosyal Medya ile tüm platformlarda emekliye ve memura bayram öncesi ek zam müjdesi beklentisi devam ediyor. Zira Türkiye Kamu-Sen bu konuda attığı adımla tüm yurtta gündem olmayı başardı. Memurlar ve memur emeklileri halen seçim öncesi zam beklentisi içerisinde. Peki memurlara ek zam gelecek mi?

Türkiye Kamu-Sen öncülüğünde önceki akşam yeni bir çalışma başlatıldı. Özellikle emekli ve memura bayram öncesi ek zam olarak başlatılan etkinlik ses getirdi. Bu anlamda etkinlik sosyal medya ile gündeme ve ilk sıraya oturdu.  Hatta bayram öncesi ek zam seçimle birlikte memurların en büyük dileği. Zira artan fiyatlar, enflasyon rakamları ile ekonomi açısından zor günler yaşayan memurlar maaşlarına gereken zammın yapılmasını istiyor.

Önceki akşam Kamu-Sen Başkan Vekili Talip Geylan’ın sosyal medya hesabından başlattığı etkinlik TT oldu. Zira Ternd Topic listesinde ilk sıraya yükseldi. Kamu görevlilerinin attığı twitler ile zirveye oturan konunun ana maddesi emekliye ve memura bayram öncesi ek zam. Bu aşamada hükümete seslenen kamu çalışanları zammın yapılmasını talep ediyor.

Emekliye ve Memura Bayram Öncesi Ek Zam Müjdesi
Emekliye ve Memura Bayram Öncesi Ek Zam Müjdesi

Memur-Sen Ek Zam Talebinde Bulunmuştu

Geçtiğimiz günlerde Memur-Sen yönetimi Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye ziyarette bulunmuştu. Üstelik bu ziyarette memurlara ek zam talebi Memur-Sen yönetimince gerçekleştirilmişti. Hatta aradan geçen süre içerisinde memurların talebine hükümetten olumlu bir yanıt gelmedi. Ancak halen kamu çalışanları enflasyon rakamları karşısında gereken iyileştirmenin yapılmasını bekliyor.

Sendikaların farklı adımları ile uzun süredir ek zam yapılması ısrarı sürüyor. Zira bu durum tüm platformlarda dile getiriliyor. Hatta birkaç gün sonra kutlayacağımız Ramazan Bayramı öncesi emekliler ve memurlar maaşlarına yapılacak zam müjdesi beklentiler arasında bulunuyor. Seçime az bir süre kala kamu çalışanlarının bu talebi hükümet kanadında nasıl yanıt bulacak merak konusu edilmeye devam etmektedir.

Memurların İlk Üç Aylık Kaybı Yüzde 12,52

Ocak ayında memur emeklileri ve memurlara yapılan zam oranı yüzde 8 oldu. Zira TÜİK verilerine göre açıklanan enflasyon rakamlarına istinaden bu tutar 12,52 oranlarında hesaplandı. Bu durum memurların henüz üçüncü ayda aldığı zammın ve maaşlarının eridiğinin göstergesi olmuş durumda. Memurlara enflasyon ile yapılacak ek zam için takvimler Temmuz ayını gösteriyor. Bu aşamada Temmuz’a daha üç aylık süreç bulunuyor. Bu sebeple memurlar şimdiden hak kayıplarının verilmesini istiyor.

Türkiye Kamu-Sen başkan vekili konuya ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada Türkiye’de aileleri ile birlikte 20 milyon kamu görevlisi olduğunu belirtti. Bu anlamda memurların kayıplarının karşılanması için gereken adımların atılmasını istedi. Memur ve emeklileri rahatlatacak bir düzenleme yapılması talep ediliyor.

Yorum yapın