Memurların Nureddin Nebati’den Talepleri Hala Beklemede

Memurlar adına Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hazine ve Maliye Bakanına 6 Nisan tarihinde ziyarette bulunarak taleplerini iletmişti. Kamu görevlileri ile memurların çalışma hayatına kolaylık sağlayacak taleplerin iletilmesinden bu yana henüz atılan bir adım bulunmuyor.

Memur-Sen Genel Başkanı 6 Nisan tarihinde beraberindeki heyetle birlikte Hazine ve Maliye Bakanına ziyarette bulundu. Ziyarette amaç kamu görevlilerinin çalışma hayatına dair taleplerin iletilmesi oldu. Bakan Nureddin Nebati heyetten talepleri aldı. Aradan geçen zamanda memurlar ve kamu görevlilerinin beklentilerini karşılayacak olan adımlar henüz atılmış değil.

Şef ve Teknik Personele 3600 Ek Gösterge

Ziyaret sonrası talepler ile ilgili olarak Memur-Sen açıklama yaptı. Yaptığı yazılı açıklamada özellikle kapsam dışında kalan memurlara 3600 Ek Gösterge verilmesi oldu. Zira kapsam dışı şef ve teknikerler söz konusu göstergeden faydalanamadı.

Sendika yönetimi yaptığı ziyaret ile 6 Şubatta meydana gelen deprem, yüksek enflasyon rakamları ve emtialardaki artışlar Nebati’ye hatırlatıldı. Bu anlamda en düşük emekli maaşının 7500 TL olduğu, iyileştirmenin daha yüksek maaş alanlar için de yapılması gerektiği dile getirildi.

Ücret Dengesizliğinin Giderilmesi İstenildi

Özellikle Kamuda görevli memurlar arasındaki ücret dengesizliğinin giderilmesi, adil bölüşüm için sistematik bir sistem geliştirilmesi talebi iletildi. Böylelikle Şube müdürü, müdür, mühendis kadrosundakiler başta olmak üzere teknik personel arasındaki ücret dengesinin korunması gerektiği gündeme getirildi.

6 Şubat depremi sonrası 11 ilde kamu görevlilerinin görevlendirilmesi ile çalışma ücreti, tazminat ve ek tazminatların tavan miktarlardan ödenmesi gerektiği dile getirilen bir diğer husus oldu. Ayrıca Yardımcı Hizmetler sınıfında bulunan kişilerin Genel İdare Hizmetlerine geçirilmesi talepler arasında yer aldı.

Memurların talepleri Memur-Sen Yönetimince Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye iletildi. Aradan geçen süre içerisinde memurlar için nasıl bir adım atılacağı merakla bekleniyor.

Yorum yapın