Muhammet Yakut Kimdir? Sosyal Medyada Neden TT Oldu?

Son zamanlarda youtube ve Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile gündem olan Muhammet Yakut kimdir? Nerelidir? Gazeteci Serdar Akinan’ın gözaltına alınmasında payı var mı merak edilen başlıca hususlar oldu.

Deliler Delisi lakabı ile sosyal medya ve haberlere yansıyan Muhammet Yakut kimdir? Öyle ki son zamanlarda Twitter ve youtube paylaşımları ile gündem olması nedeniyle sürekli kim olduğuna dair araştırmalara neden olmuştur. Özellikle gazeteci Serdar Akinan’ın gözaltına alınmasında bir payı olup olmadığı araştırılmaktadır.

14 Mayıs seçimlerine kilitlenen Türkiye, aynı zamanda gündemi yakından takip ediyor. Bu anlamda son zamanlarda sosyal medya paylaşımları ile gündem olan Muhammet Yakut kimdir herkes merak etmeye başladı. Çektiği videolar ile gündeme oturan Diyarbakırlı Muhammed Yakut sosyal medya üzerinde TT oldu. Seçim gibi kritik bir dönemde yaptığı paylaşımlar ile kısa sürede önemli takipçi kazandı.

<yoastmark class=

Muhammet Yakut Neden TT Oldu?

Sosyal medyada TT olmasının ardından kim bu adam araştırmaları yapılmaya başlandı. Lakabı Deliler Delisi olan kişi hakkında çok bir bilgi bulunmuyor. Diyarbakırlı olduğu bilinen Yakut iş insanı. Bir dönem Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı biliniyor. Son olarak 2012 yılında iş insanı kaçırma iddiası ile gözaltına alındığı bilinenler arasında bulunuyor. Yakut Deniatı Petrokimya Şirketinin sahibini kaçırdığı iddiası ile gözaltına alınmıştı.

Çektiği videolarda isimler veren Yakut birkaç gün önce yeni videosunu çekti. Bu videolarda 35 kişinin ismini verdi. Bu isimler arasında son zamanlarda çok tartışılan isimlerde bulunuyor. Ayrıca Muhammet Yakut yaptığı açıklamada 13 video yayımlayacağını da açıklamıştı.

<yoastmark class=

Muhammet Yakut Nereli Kaç Yaşında?

Muhammet Yakut’un yaşı, nereli olduğuna dair bir bilgi bulunmuyor. 50’li yaşlarda olan Yakut’un paylaşımları ile sözcülüğünü yaptığına dair gazeteci Serdar Akinan’a bir iddia bulunuyordu. Zira sabah saatlerinde Akinan sosyal medya hesabından “gözaltına alınıyorum” diye bir duyuru yaptı. Bu duyuru sonrası herkes Muhammet Yakut ile Serdar Akinan arasında bir ilişki olup olmadığını merak etmeye başladı.

Muhammet Yakut ayrıca Aceka Holding kurucularından olan Abdullah Bilgingüllüoğlu’nun yeğeni. Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Yakut ayrıca Denizatı Petrokimya Şirketi sahibini kaçırma iddiası ile gözaltına alınmıştı.

Yorum yapın