Ahmet Bayraktar Kimdir?  Nereli? Kaç Yaşındadır? Mesleği Ne?

Bayraktarlar Holding ile Yönetim kurulu başkan vekili olarak görev yapan Ahmet Bayraktar kimdir sorularına yanıtlar aranmaktadır. Ahmet Bayrak nereli, Yaşı kaç, Mesleği ne gibi araştırmalar özellikle internette yapılmaktadır.

Osmanlı ve Türkiye’nin ilk şoförlerinden olan Hacı Halil Bayraktar’ın kurduğu Bayraktarlar Holding bugün büyük bir şirket olarak hizmet vermektedir. 1898 yılında Kayseri Belediyesinde zabıta memura olan Bayraktar’ın aldığı şoförlük eğitimi sonrası İstanbul’dan itfaiye aracı getirdiği biliniyor. Böylelikle temelleri Kayseri’de atılan Bayraktarlar Şirketler grubu 1935 yılından sonra atağa geçmiş. Zira açılan iş sahaları genişlemiş ve 1953 yılında şirket İstanbul’a kaydırılmıştır.

Özellikle otomotiv sektöründen hizmet veren Bayraktarlar Holding Yönetim Kurulu Başkan vekili Ahmet Bayraktar kimdir sorgulanmaktadır. Ahmet Bayraktar’ında içinde olduğu Baykar bünyesinde 2000’li yılların başında İHA çalışmaları başlatılmıştır. İkinci nesil mühendislerin desteği ile birlikte Haluk Bayraktar, Selçuk Bayraktar ve Ahmet Bayraktar insansız hava aracı geliştirilmesi ve üretiminde öncü oldu. Yapılan Araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde günümüzde büyük bir başarı kazanmıştır.

Yorum yapın