Onur Erim Kimdir? Meral Akşener’e Ne Dedi?

Katıldığı televizyon programında İyi Parti lideri Akşener’e “Eli değmemesi çok mühim değil başka bir şekilde değmiştir” demesiyle bir anda gündem olan yorumcu Onur Erim kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Onur Erim’in asıl mesleği ne?

Onur Erim Meral Akşener’e Ne Dedi?

Katıldığı televizyon programlarında siyaset yorumlarıyla bilinen Onur Erim kimdir? Bu sorunun yanıtı özellikle önceki akşam yaptığı yorum ile birlikte merak edilir oldu. İYİ parti lideri Meral Akşener’in yaptığı mitingde bu ele terörist eli değmemiştir sözü üzerine açıklama yapan Erim tepki aldı. Akşener’e “Eli değmemesi çok mühim değil başka bir şekilde değmiştir” diyen Onur Erim’e özellikle partililer tepki gösterdi. Tepkilerini katıldığı televizyon kanalı önünde de dile getiren siyasetçiler ile gündem olan Onur Erim ABD’de staj görmüş biridir. Öyle ki ABD Beyaz Saray’da başkanlık stajyeri olarak çalışmıştır. 1992 yılında burada çalışan Onur Erim kimdir herkes merak etmektedir.

Erim eğitimini ABD’de alan bir kişidir. Sonrasında seçim kampanyalarında çalışmıştır. Özellikle televizyonlarda yapılan siyaset programlarına katılmaktadır. Burada yaptığı yorumlar ile bilinir. ABD’den sonra Ankara’ya yerleşen Erim burada Melih Gökçek ile çalışmıştır.

Onur Erim Kimdir? Meral Akşener’e Ne Dedi?
Onur Erim Kimdir? Meral Akşener’e Ne Dedi?

Onur Erim Kimdir? Hayatı

1971 yılında İstanbul’da doğan Erim ilk ve orta öğrenimini burada görmüştür. Lise ile Üniversite eğitimi için ABD’nin yolunu tutmuştur. New Jeyseyde üniversite eğitimi aldıktan sonra lisans için durağı Hall Üniversitesi olmuştur. Sonrasında ise Washington ve Çin’de bulunan Pekin Üniversitesinde eğitimlerini almayı sürdürmüştür. Almış olduğu eğitim ise siyasi seçim kampanyaları, idareleri ve uluslararası ticaret konularındadır.

En dikkat çekici tarafı ABD Beyaz Sarayda, Başkanlık stajyeri olarak çalışmasıdır. Burada özellikle Clinton – Gore Başkanlık seçiminde etkin olarak görev yapmıştır. Moneywell Bank ticari Krediler bölümünde çalıştı. Daha sonra ise Global Capital Finans genel müdürlüğünde bulundu.

Türkiye’ye döndükten sonra Melih Gökçek ile çalışan Onur Erim seçim sonrası Ankara Büyükşehir Belediyesinde aktif olarak görev almıştı.

Onur Erim önceki gün katıldığı programda Merve Türkay’ın sorusuna yanıt olarak “Eli değmemesi çok mühim değil başka bir şekilde değmiştir bilemem” ifadesi kullanmıştı. Bu sebeple bir anda gündem olmayı başardı.

Yorum yapın