Türk Telekom İnternet Taşıma – Adres Taşıma Nasıl Yapılır?

Sizlere taahhütlü ve taahhütsüz olarak bağlatmış olduğunuz internet markası Türk Telekom internet taşıma hakkında bilgiler veriyoruz.

İçinde bulunduğumuz çağ gereği hemen hemen herkes oturduğu eve internet bağlamış durumda. Fakat artık taşınmak istiyorsunuz. Eğer Türk Telekom internet müşterisi iseniz taşınırken ev internetinizi de kendinizle beraber götürebilirsiniz. Böylece yeni evinizde de internete erişmeye ara vermeden devam edebilirsiniz. Bu durumdan yararlanabilmeniz için internet nakil başvurusu yapmanız gerekiyor.  Bu başvuruyu isterseniz bayiliklerden isterseniz de oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. Gelin bu başvuru işlemleri nasıl halledilir bakalım.

  • Ev interneti taşınır mı? -Evet, taşınır.
  • Türk Telekom ev interneti nakil ücreti: 181,80 TL
  • Nakil işlemleri kaç gün sürer? – Bir hafta.
  • E-devletten nakil başvurusu yapılabilir mi? – Evet, yapılabilir.
  • Tüm internet paketleri nakil başvurusu yapabilir mi? – Evet, yapabilir.
Türk Telekom İnternet Taşıma
Türk Telekom İnternet Taşıma

Türk Telekom Nakil İşlemleri

İnternet nakil işleminden hem bireysel hem de kurumsal müşteriler faydalanabilirler.  Eğer evinizde bulunan sabit bir telefon hattı bulunuyorsa öncelikli olarak telefon hattınız için nakil başvurusu yapmalısınız. Telefonunuzu taşıdıktan sonra ev interneti için de nakil başvurusu yapabilirsiniz. Böylece internet aboneliğinizi iptal etmenize gerek kalmaz. Nakil işlemleri için Türk Telekom ofislerine ya da bayiliklerine kimlik kartınızı alarak gitmek internetinizi taşımanız için yeterlidir. Böylece nakil işleminiz en kısa sürede başlayacaktır. Yaşam internetle çok daha güzel.

Eğer ADSL veya Hipernet kullanıcısı iseniz Türk Telekom ofis ya da bayiliklerine gitmeden de nakil başvurusu yapabilirsiniz.  444 0 375 numaralı hattı arayarak oturduğunuz yerden kolaylıkla internet nakil başvuru talebinizini yapabilirsiniz.

Türk Telekom İnternet Taşıma
Türk Telekom İnternet Taşıma

Fakat Yalın İnternet veya Kurumsal internet kullanıcısı iseniz telefon hattı üzerinden başvuru yapamazsınız. Bayiliklere gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca kurumsal internet kullanıcılarına kurumdaki yetkili kişinin bizzat gidip bayilikte başvuru yapması gerekir.

E-devlet Üzerinden Türk Telekom İnternet Nakil Başvurusu

Nakil başvurunuzu ister bayiye giderek isterseniz de telefon hattını arayarak yapabileceğiniz gibi e-devlet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.  Bunu yapmak için verilen bilgileri uygulamanız yeterli olacaktır.

  1. E-devlet kapısı üzerinden giriş için sunulan seçeneklerden ( mobil imza ile giriş, elektronik imza, internet bankacılığı veya TC kimlik numarası ) size uygun olanı seçerek giriş yapın.
  2. Artık güvenli bir şekilde e-devlete girmiş bulunmaktasınız. Arama kısmına “BTK abonelik nakil başvurusu” yazın.
  3. Arama sonuçlarından karşınıza çıkan Türk Telekom seçeneğine tıklayın.
  4. İletişim, adres bilgileri, nakil bilgileri gibi karşınıza çıkan kısımları teyit ettikten sonra başvurunuz tamamlanmış olmaktadır.
Türk Telekom İnternet Taşıma
Türk Telekom İnternet Taşıma

Türk Telekom İnternet Nakil Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Üstte başlıklar halinde Türk Telekom İnternet Nakil İşlemlerini nasıl yapabileceğinizi detaylı bir şekilde anlattık. E-devle, müşteri hizmetleri, bayilikler, ofisler. Tercih tamamen size ait. Hangisini yapmak size daha kolay geliyorsa onu yapabilirsiniz. Fakat bu konuda bir herkesin merak ettiği evrak meselesi bulunmakta.  E devletten veya müşteri hizmetlerinden nakil başvurusu yaparken herhangi bir evraka ihtiyacınız yoktur. Bayilik veya ofislerde ise kimlik kartınızın yanınızda olması yeterlidir. Sizden başka herhangi bir belge ya da evrak istenmez. Son olarak eğer bayiliğe gidilecekse internetin üzerine kayıtlı olduğu şahsın gitmesi gerekmektedir. Eğer gidemiyorsa noter aracılığıyla vekâlet verdiği kişi gidip başvuru yapabilir.

Yorum yapın