Ala Tokel Kimdir?

Magazin haberlerine Oğuzhan Koç’un sevgilisi olarak yansıyan ünlü youtuber Ala Tokel kimdir? Aslen Nerelidir? Kaç yaşında gibi aramalar yapılmaktadır.

Son zamanlarda ismi Oğuzhan Koç ile anılan Ala Tokel 3 Aralık 1994 doğumludur. İstanbul’da doğan fenomen böylelikle 29 yaşındadır. Youtube ile makyaj sanatı üzerine çalışan ünlü youtuber makyaj stüdyosu sahibidir. Zira Ala MakeUp Studio ile tanın bir fenomendir.

Ala Tokel Kimdir Aslen Nereli?

Ala Tokel özellikle nerelidir olarak sorgular arasındadır. İranlı bir annenin evladı olan Tokel’in babası da İstanbul doğumludur. İsmi Farsça kökenlidir. Zira ailesinin isimleri de Farsça kökenli olmaktadır. Kız kardeşinin ismi Tara’dır. Tara ise Gökteki en yüksek yıldız olarak tanımlanmaktadır. Senede bir kez açan siyah lale anlamına gelen Menije ise annesinin ismidir.

Ala Tokel Kimdir
Ala Tokel Kimdir

Eğitimini İstanbul’da Tamamladı

İstanbul’da eğitimini alan youtuber Doğa Koleji sonrası lise eğitimin de Erenköy Kız Lisesinde gördü. Sonrasında ise Kadir Has Üniversitesinde, Yeni Medya programına katıldı. Fenomen olmasını sağlayan youtube 2010 yılında katılan Ala Tokel bu konuda makyaj malzemeleri ve güzellik konularında uzman isim oldu. Zira makyaj malzemeleri ile ürün incelemelerini içeren içerikler üretmektedir.

MakeUp Studio Sahibi Ala Tokel

Youtube içeriklerinin yanı sıra Ala MakeUp Studio sahibi olan Tokel profesyonel olarak makyaj hizmeti vermektedir. Aynı zamanda burada makyaj kursu eğitimleri vermektedir. Güzellik uygulamaları sayesinde başarısını artırmaktadır. Zira bu adımlar özellikle sosyal medyada başarısını artırmıştır. Geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Ala Tokel Türkiye’de sayılı güzellik uzmanları arasında gösterilmektedir.

Magazin dünyası 8 aylık evlilik sonrası eşi Demet Özdemir ile yollarını ayıran Oğuzhan Koç’u yakından takip etmektedir. Zira son olarak çıkan haberler Oğuzhan ile Ala Tokel arasındaki yakınlaşma içindir. Bu sebeple takipçileri ikilinin arasındaki ilişkiyi merak etmektedir.

Yorum yapın