Sevcan Dalkıran Kimdir?

Müzik ilgisi ile Popstar yarışmasına katılan ünlü sanatçı Sevcan Dalkıran kimdir? Nerelidir? Hayatı ve biyografisi makalemizde yer almaktadır.

Sevcan Dalkıran Kimdir Nasıl Ünlü Oldu?

Küçük yaşta müziğe ilgisi olan Sevcan Dalkıran kendisini özellikle müzik yarışması ile Türkiye’ye tanıtmıştır. 2006 yılında Star TV’de yapılan Popstar yarışmasına katılan Sevcan Dalkıran kimdir?

Sanatçı Sevcan Dalkıran 22 Temmuz 1986 tarihinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. Böylelikle 37 yaşındadır. Ses sanatçısı Sevcan Dalkıran müzik konusunda eğitim almıştır. Lisans eğitimi Haliç Üniversitesindedir. Burada Türk Müziği Konservatuarınnda eğitim almıştır. Buradan sonra ise master eğitimi olarak görülen seste ileri icra mezunu olmuştur.

Sevcan Dalkıran Kimdir?
Sevcan Dalkıran Kimdir?

Sevcan Dalkıran Sedaya Sayan gibi birçok ünlü isme vokallik yapmıştır. Aynı zamanda TV’de yayınlanan Majir televizyon programında da orkestraya solistlik yapmıştır. Hatta vokal koçluğu üstlenen Dalkıran şan eğitimi konusunda da öncü olmuştur.

Ay Balam ile 100 Milyon İzlenmeyi Geçti

Ses sanatçısı Sevcan Dalkıran Ay Balam feat projesi ile kendisini dünyaya duyurdu. Öyle ki burada klipsiz olarak 100 milyon izlenmeyi aştı. Bu sayede birçok kişi onun ismini duydu. Böylelikle Ay Balam ve Yahşi Olar çalışmaları dijital ortamlarda en çok dinlenen sanatçı unvanı sahibi oldu.

Sevcan Dalkıran Kimdir?
Sevcan Dalkıran Kimdir?

2018 yılında sözlerini kendisi yazdığı Bi Zahmet şarkısını piyasaya sürdü. 2021 yılında ise Deli Masalı şarkısını piyasaya sürmüştü. Seda Sayan ile Uğur Aslan’nın programı olan Evleneceksen Gel programda şarkı seslendirdi.

Yorum yapın