Snap ST Ne Demek?

Genç neslin yoğun olarak kullanması nedeniyle Snap ST demek araştırması yapanlara ST yapmak hakkında bilgiler veriyoruz.

Streak kelimesinin açılımı olan ST Snapchat uygulamasında iki kişinin üç gün süre ile ara vermeden video ve fotoğraflar ile sohbet etmesini ifade etmektedir.

İçinde bulunduğumuz çağ gereği sosyal medya araçları hayatlarımızın birer parçası haline gelmiş bulunmaktadır. Bununla beraber sosyal medyada kullanılan terimlerin anlamı da büyük bir merak uyandırıyor. Bu terimleri en çok içinde barındıran uygulamalardan biri de şüphesiz Snapchat’tir.  En çok merak edilen Snapchat terimlerinden biri ise st’dir.  Bu sebeple Snapchat st ne anlama gelir açıklayalım.

Snap ST Ne Demek?
Snap ST Ne Demek?

Adeta yaşam ile sosyal hayata yön veren ST ne demek snapchat dijital ortamlarda araştırılmaktadır. Genç neslin yoğun olarak kullandığı ve takip ettiği sosyal medya uygulaması olan Snapchat terimleri bulunmaktadır. Kullanım esnasında ilk kez karşılaşılması nedeniyle bir çok kişi bu terimlerin ne anlama geldiğini merak eder. Böylelikle araştırmalar bu konular üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Snapchat ST ne anlama gelir?

Snap ST Ne Demek?
Snap ST Ne Demek?

ST Snapchat’te “streak” anlamına gelir. Streak’in Türkçe karşılığı seri anlamına gelmektedir. İki kullanıcının birbirine en az üç gün boyunca yirmi dört saatten fazla süre ara vermemek kaydıyla video, fotoğraf göndermesini ifade eder.  Snapstreak yaptığınız kişinin profilinde alev emojisi yer alır. Alevin yanında bulunan sayılar ise kaç gündür Streak yaptığınızı gösterir.  Eğer snapstreak yaptığınız kişinin isminin yanında kum saati emojisi varsa bu ona 4 saat için Snap atmazsanız streakinizin bozulacağı anlamına geliyordur. Yeri gelmişken gruplara gönderilen snaplarin streak’e dahil olmadığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte diğer merak edilen terimler arasında olan Snapchat Gn ne anlama gelir? Başlıca merak edilmektedir.

Snapchat GN ne Anlama Gelir?

Aslında gn sadece Snapchat uygulamasında değil neredeyse tüm sosyal medya uygulamalarında kullanılır. Fakat Snapchat anlık bir uygulama olduğu için orada karşınıza çıkması daha muhtemeldir. Gn kısatması good night yani iyi geceler anlamına gelmektedir . Tıpkı gn gibi Snapchatte kullanılan diğer terimler ise ig ve gm’dir. Ig Instagram anlamına gelirken GM good morning anlamına gelmektedir.

Yorum yapın