Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Gelişen teknolojinin faydalarından biri olarak görülen telefon meşgulken arayanı görme imkanı tüm GSM operatörlerince verilmektedir. Meşgulken arayanı görme hakkında bilgi veriyoruz.

Çok sık telefon görüşmesi yapanlardan şikayetçi olanların şikayet sebebi onlara ulaşamamalarıdır. Bunun yanında telefonla konuşurken bazı kişilerin aramasını atlamak istemeyen kişiler meşgulken arayanı görme seçeneği ile ayarlarını yapmaktadır. Ayarlar ise telefonların ayarlar bölümünden olduğu kadar GSM operatörlerince belirlenen kodlar ile gerçekleştirilmektedir. Kodlar her ne kadar unutulsa da hızlı menü sağlaması nedeniyle yapılabilmektedir. Bu sebeple telefonla konuşurken arayanı görme kodu aramaları yapılmaktadır.

Telefon Meşgulken Arayanı Görme
Telefon Meşgulken Arayanı Görme

Hayatı kolaylaştıran iletişim araçları mobil telefonlar kullanıcısına birçok kullanım rahatlığı sağlamaktadır. Yaşam biçimi haline gelen akıllı telefonlar görüşme yaparken aynı zamanda sizi arayanları da göstermektedir. Bu sayede görüşmenizi sonlandırırken yeni aramayı da kaçırmamış olunmaktadır.

Konuşma Esnasında Gelen Aramaları Görmek

Telefon meşgulken gelen aramayı görmek isteyen kişilerin GSM operatörüne bağlı olarak yapacakları kodlamalar şu şekildedir;

Telefon Meşgulken Arayanı Görme
Telefon Meşgulken Arayanı Görme
  • Turkcell için *43# tuşlayıp arama menüsünü seçmeniz gerekiyor.
  • Vodafone için *43# tuşlayıp arama menüsünü tıklayın.
  • Türk Telekom için *43# tuşlayıp arama yapın.

Günümüzde neredeyse bütün işlerimizi telefonla hallettiğimizi göz önünde bulundurursak birden fazla kişi bizi aradığında kimin aradığını görüp konuştuğumuz kişiyi beklemeye almamız gerekebiliyor. Peki biriyle konuşurken gelen aramayı nasıl görebiliriz?

Tabi ki arama bekletme yöntemini kullanarak. Diğer bir adı ise çağrı bek olarak tanımlanmaktadır.

Aslında bunun için birden fazla yöntem bulunmaktadır. Ve bu yöntemler Android telefonlar için farklı iOS telefonlar için farklıdır.

 Öncelikle bahsettiğimiz özelliğin kullanılabilirliğini operatörüz aracılığıyla sorgulamanızda fayda var.  Kullanılabilir halde olduğundan emin olduktan sonra ise uygulanacak adımlar sırasıyla şunlardır:

Android telefonlar için ;

  • Telefonunuzun rehber kısmına giderek sağ veya sol üst tarafta bulunan üç nokta simgesine (o yoksa ayarlar da olabilir) tıklayarak açılan sayfa üzerindeki diğer ayarlar kısmına girin.
  • Orada arama bekletme şeklinde bir özellik olması gerekmektedir. Onu aktif hale getirdikten sonra meşgulken gelen aramayı görebilirsiniz.

iOS telefonlar için;

  • Ana sayfa üzerindeki ayarlar kısmına girin. Açılan sekmedeki telefon simgesine veya ismine tıklayın.
  • Orada arama bekletme adında bir ayar bulunmadı gerekmektedir. Onu aktif hale getirdikten sonra meşgulken gelen aramayı görebilirsiniz.

Kısacası arayını meşgulken görmeniz mümkündür. Diğer bir deyişle arkadan arayan numarayı görme imkanınız bulunmaktadır. Telefonunuzla görüşme yaparken sizi arayanları görebilmek için tüm GSM operatörleri için kısa yol *43# tuşlamaktır. Bunun yanında arkadan gelen aramaları kapatmak için ise #43# tuşlamanız yeterli olmaktadır. Böylece çağrı bekletme özelliğiniz kapalı ise aktif, aktif ise kapalı hale gelecektir.

Yorum yapın