imei’den Konum Bulma

Kaybedilen mobil cihazların kolay yöntemle bulunabilmesi için imei’den konum bulma araştırılan konuların başında gelmektedir. Sizlere imei numarasından telefon takibi hakkında bilgiler veriyoruz.

Taşınabilir bilgisayar, telefon, tablet ile mobil cihazların kaybedilmesi çok kolaydır. Bu anlamda kaybolmasına etken kötü niyetlerden bahsedilebilir. Ancak özellikle mobil telefonlara verilen imei numaraları aynı zamanda takip edilmesini de sağlamaktadır. İmei konum bulma bu anlamda çok önemli konuların başında gelmektedir.

Sahibi olduğunuz akıllı telefonların çalınsa dahi farklı bir GSM operatörüne bağlı bir sim kart takılsa bile imei ile takip edilebilmektedir. Bu aşamada özellikle kaybedilen ya da çaldırılan telefonu bulabilmek için imei kullanılabilir mi? Kesinlikle evet. Yaşam içinde karşılaşabileceğiniz hususlardan biri kaybedilen telefonlar. Öyleyse içeriğimize kulak verin.

imei’den Konum Bulma
imei’den Konum Bulma

İmei’den Konum Bulma Nasıl Yapılır?

IMEI (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) numarası her cep telefonu için farklı olan on beş basamaklı bir tanımlayıcı görevindedir.  Bir nevi bize verilen TC kimlik numarası gibidir. IMEI numarası üretici tarafından verilir ve telefonun doğrulanmasını sağlamak için kullanılır. Bu numara sayesinde  cep telefonunun menşe ülkesini ,üreticisini ,model numarası bulunabilir ve cep telefonları takip edilebilir . Aynı zamanda kaybolan ya da çalınan telefonunuzun  IMEI numarası ile konumu bulunabilir. Bu yöntem diğer konum belirleme yollarından daha güvenlidir. Telefonunuzun IMEI numarasını bulmak için farklı yöntemler vardır. Telefonunuzun imei numarasını görebilmeniz için;

imei’den Konum Bulma
imei’den Konum Bulma
 • Cep telefonunuzun ayarlar kısmından telefon bilgisi veya cihaz bilgisi kısmına giderek oradan IMEI numarası görüntülenebilir.
 • Cep telefonunun arkasında bulunan etikette de IMEI numarası yer alır.
 • Cep telefonunuzun kutusunda IMEI numarası bulunur.
 • Cep telefonunuzun ekranına arama kodunu yazarak da IMEI numarasını bulmak mümkün.

IMEI numaranızı bulduktan sonra cep telefonunuzu bulmak için iki yol vardır.

 • Operatörünüzü arayıp telefonunuzun IMEI numarasını verin . Onlar telefonunuzun konumunu takip edebilirler ya da cep telefonunuzun kullanılmasını engellerler.
 • IMEI numarasından telefon takip programları bulunmaktadır. Bu uygulamaları kullanarak cep telefonunuzun konumunu takip edebilir ya alarmla telefonunuzu bulabilirsiniz.

İmei Numarasından Telefon Takibi Programı

Dijital yöntemler ile kullanılan programlar gerçek ve tüzel kişiliklere birçok kolaylık sağlamaktadır. Bu kolaylıklardan biri de İmei numarasından telefon takibi programı ile kaybedilen mobil cihazın takibidir. Bu tür programları bulabilmeniz için IMEI Tracker araması yapabilirsiniz. Böylelikle karşınıza birden çok program çıkacaktır. Bazı programlar şunlardır;

 • Anti Tehft App & IMEI Tracker All Phone Location
 • Find Lost Phone
 • Find My Device
 • SeekDroid
 • Finnd My Phone

Yorum yapın