Sağlık Ocağı Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Muayene olduğunuz sağlık ocağı nasıl değiştirilir ya da diğer tanımla Aile Hekimi nasıl değiştirilir, Değiştirme ne kadar sürer içeriğimizde yer almaktadır.

Bireysel olarak talepleriniz ile hekiminizden memnun olmayabilirsiniz. Bu gibi durumlarda hekim değiştirme hakkınız bulunmaktadır. Ancak aile hekimi nasıl değiştirilir, nereden değiştirilir, kaç gün sürer merak edilen hususlardır.

Aile Hekimi Nasıl Değiştirilir, Kaç Gün Sürer?

İkametinize bağlı olarak sağlık ocağında bir aile hekiminiz bulunmaktadır. Bu sayede sağlığınız düzenli olarak takip edilirken rahatsızlıklarınızda da ilk adım mercii olmaktadır. Bu aşamada doktorunuzda yaşadığınız bir sorun veya başka nedenlerle sağlık ocağı nasıl değiştirilir merak edilmektedir. Daha doğrusu aile hekimi nasıl değiştirilir sizlere bunun yanıtını veriyoruz.

Okunmalı  Ertesi Gün Hapı Kullananların Yorumları

Sağlık Ocağı Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değişikliği Kaç Gün Sürer?
Sağlık Ocağı Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Aile hekimi değiştirme e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bu anlamda doktorunuzdan memnun değilseniz değişiklik talebinde bulunabilirsiniz. Ancak bu değişikliği istediğiniz hekiminde kabul etmesi esas olmaktadır. Değişikliğin sağlanması için müsait bir aile hekimi tercihi yapılması gerekir. Aile hekimi e-devlet değiştirme için atacağınız adımlar şunlardır;

  • E-devlete giriş yapın
  • Arama menüsüne aile hekimi yazın
  • Çıkan menüden uygulamaya geçin
  • Açılan sayfada İl ve ilçeyi seçin
  • Burada aile hekimi değişikliği için gerekçenizi seçin
  • Aile Sağlığı Merkezi seçimi yapın
  • Buradan müsait bir doktor seçimi yapın.
  • Onay verin.

Aile hekimi değişikliğinde en önemli husus müsait doktor olmasıdır. Aksi takdide doktorunuzu değiştiremezsiniz. Zira doktorlarda da kontenjan söz konusu olmaktadır. Bu aşamada başvuru yapıldıktan sonra kişinin en çok merak ettiği husus Aile hekimi değişikliği kaç gün sürer olmaktadır.

Okunmalı Mide Bulantısı İçin 4 Doğal Çözüm

Sağlık Ocağı Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değişikliği Kaç Gün Sürer?
Sağlık Ocağı Nasıl Değiştirilir? Aile Hekimi Değişikliği Kaç Gün Sürer?

Aile Hekimi Değişikliği Kaç Gün Sürer

Dijital ortamda yapılan başvurularda sonuçlar anlık olarak işlemektedir. Çevrimiçi olarak yapacağınız başvuru e-devlet veya e-nabız uygulamasında yapılabilmektedir. Başvuru sonrası talep ilgili birimlere ulaşır. Bu aşamadan sonra ise 5 gün içerisinde aile hekimi değişikliği gerçekleşmiş olur. Bu değişiklik sonrası sistemde yeni aile hekiminiz görülmelidir. Aksi takdirde muayene olmanız mümkün değildir.

Aile Hekimi Dolu Ne Yapmam Gerekir?

Doktorunuzu değiştirmek için talepte bulunmak isterken doktorun da müsait olması esastır. Aksi takdirde değişim mümkün değildir. Bu aşamada Aile hekimi dolu ne yapmalıyım sorusuna yanıtlar aranmaktadır. Aile hekiminizi değiştirmek için sistemde dolu olması halinde fiziki olarak hekimin kendisine yapabilirsiniz. Genelde doktorlar bu şekilde hasta kabulü yapmaz. Ancak bireysel olarak görüşme neticesinde dolduracağınız form ile aile hekiminizi dolu olmasına rağmen değiştirmeniz mümkündür.

Okunmalı Basur Memesi Nasıl Geçer?

Yorum yapın