Kaymakam Murat Sefa Demiryürek Kimdir?

Adana, İmamoğlu ilçesinde 1973 yılında dünyaya gözlerini açan Kaymakam Murat Sefa Demiryürek aslen doğduğu ilçenin evladıdır. Öyle ki İlkokul ve orta öğrenimini burada görmüştür. Yüksek Lisans eğitimi ise Gazi Üniversitesinde olmuştur. Zira burada Kamu yönetimi eğitimi almış ve Mali Analist Yardımcısı olarak kariyerine başlamıştır.

Türkiye’nin sayılı bürokratlarından olan Murat Sefa Demiryürek görev yaptığı her bölgede derin izler bıraktı. Zira kişiliği ile devlet temsil yeteneği bu durumun göstergesi oldu. İlk ve Orta eğitimini tamamladıktan sonra Gazi Üniversitesinde eğitim aldı. Burada İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi eğitimini bitirdi. Sonrası Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü bünyesinde Mali Analist Yardımcısı oldu. Kaymakam Murat Sefa Demiryürek kimdir? Nerelerde görev yaptı? İşte merak ettiğiniz soruların yanıtları…

Murat Sefa Demiryürek’in Görev Yaptığı Yerler

İçişleri Bakanlığının Kaymakam Adaylığı sınavını 1998 yılında kazandı ve böylelikle Kaymakam Adayı oldu. İlk görev yeri 86. Dönem Adana Kaymakam Adayı oldu. Bu sayede Mülki İdare Amirliğine ilk adını atmış oldu. Böylelikle Murat Sefa Demiryürek’in görev yaptığı yerler şu şekildedir;

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek Kimdir?
Kaymakam Murat Sefa Demiryürek Kimdir?
 • Adana Aladağ
 • Kayseri Tomarza
 • Yalova Altınova
 • Konya Akören
 • Kahramanmaraş Nurhak
 • Muş Hasköy
 • Antalya Demre
 • Aydın Köşk
 • İzmir Urla
 • İstanbul Üsküdar
 • Hatay İskenderun

Kaymakam Demiryürek üç yıllık adaylı döneminde önce Adana Aladağ, sonra Kayseri Tomarza ve Yalova’nın Altınova ilçelerinde Kaymakam vekilliği yaptı. Bu dönem içerisinde dil eğitimi için İngiltere’nin yolunu tuttu. Burada 10 ay kaldı. Nottingham Üniversitesi Dil ve Sosyal Politika eğtiimini bu süre içerisinde aldı. Bununla birlikte Milli Güvenlik Akademisinde çok sevdiği Kamu Diplomasisi Kursuna katıldı.

İlk Ataması Konya Akören’e Oldu

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, adaylık süresi sonrası ilk atamasını yapıldığı Konya Akören’de göreve başladı. Daha sonra şark görevi olarak Kahramanmaraş Nurhak’ta başarılı olarak görevini yerine getirdi. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde yüksek lisans yaptı. Tez konusu Futbolda Şiddet Olgusu oldu.

2004 yılında görev süresi dolan Kaymakam Demiryürek, buradan Muş İli Hasköy İlçesine atandı. Burada aynı zamanda Muş Vali Yardımcılığını üç yıl süre ile yaptı. Böylelikle Muş Havalimanı Mülki Amirliğini de beraberinde yürütmüş oldu.

Antalya Demre’de En Güzel Yıllarını Geçirdi

2007 Yılında ülkenin doğusunda en batısına Antalya’nın nadide ilçesi Demre’ye atandı. Burada görevi devam ederken askerlik görevini yapmak üzere 2008 yılında ayrıldı. Asteğmen olarak görevini tamamladıktan sonra yine aynı yerine Demre’ye döndü.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Demre’den gözyaşları ile ayrıldı. Buradan Aydın’ın Köşk ilçesine atandı. Üç yıllık görev sonrası yeni görev yeri İzmir ile Urla oldu.

Üsküdar Kaymakamı Olarak Çalıştı

Demiryürek, üç yıl sürecek olan Urla Kaymakamlığı görevini 2017 yılında arkasında bırakarak yeni görev yerine gitti. İstanbul Üsküdar Kaymakamı olan Demiryürek burada başarılı yıllar geçirdi. Kaymakamlık görevi ve öncesinde birçok kurum ve kuruluşun eğitimlerine katıldı. Faaliyetlerinde bulundu.

Murat Sefa Demiryürek görev yaptığı her bölgede önemli izler bıraktı. Öyle ki bu izlerden Nurhak Öğretmenevi, Hasköy ve Köşk ilçelerinde caddelere ismi verilmesi sadece birkaç tanesi oldu. Bununla birlikte Nurhak, Köşk, Demre, Urla ilçelerinde Fahri Hemşerilik beratı aldı.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek Kimdir?

Depremde İskenderun Kaymakamıydı

Şubat 2023 döneminde 11 ilde meydana gelen afet esnasında son görev yeri İskenderun’da bulunan Murat Sefa Demiryürek, burada depremin etkisi ile uzun uğraşlar ve çalışmalar yaptı. Gecesini gündüzüne katarak yaptığı çalışmalar ile kısa sürede bölge halkının sevgisini kazandı. Halen burada Kaymakam olarak görevini yürütmektedir.

Kaymakam Murat Sefa Demiryürek evli olup iki çocuk babasıdır. Eşi hanımefendi ise kutsal meslek öğretmen olarak görev yapmaktadır.

Yorum yapın