Ponstan Forte Kanama Keser mi?

Kadınların dönemsel olarak ihtiyaç duyduğu hususlardan biri olarak kanamanın durdurulması arayışları Ponstan Forte kanama keser mi sorularına yanıtlar aramaya zorlamaktadır.

Merak edilen hususlardan bir tanesi ponstan forte kanama kesermi olsa da; Ponstan kanamayı durduran bir ilaç olmadığını belirtmek gerekiyor. Ponstan 14 yaşından büyük kişilerde kullanılabilen ve ağrıyı kesmek için kullanılan ilaçtır. Bu yaş altı kullanılması mümkün değildir.

Kadınlar kanamayı durdurmak için farklı yollar aramaktadır. Arama sorgusu bu anlamda adeti kesen ilaç nedir olmaktadır. Bunlardan biri de ilaç kullanımıdır. LYBREL isimli doğum kontrol hapının ABD onaylı olarak adet kanamalarını durdurduğu bilinmektedir.

Yaşam içerisinde ihtiyaç duyulan hususlardan biri olarak adet kanamasını anında hangi ilaç keser sorgusu en sık yapılanıdır. Türkiye’de satışa sunulan ve kullanılan naproksen sodyum ve İbuprofen gibi NSAID’ler kanamayı azaltmakta yardımcıdır. Zira NSAID adete bağlı olarak gelişen kasılmaları rahatlatmak için kullanılmaktadır. İçeriğindeki Traneksamik asit ise kan kaybını azaltmakta yardımcı olmaktadır. Özellikle kanama anında kullanılması kan kaybını azaltmak için etkili olmaktadır.

Ponstan Forte Kanama Keser mi?
Ponstan Forte Kanama Keser mi?

Ponstan Forte Yan Etkileri, Ücreti

Ponstan Forte Kanama Keser mi arayışında olan kişiler bu ilacı kullanırken ayrıca yan etkilerini de incelemesi gerekmektedir. Kişisel olarak yan etki görme ihtimaliniz yüksek olabilir. Bu ilacı kullanan kişilerde görülen genel yan etkiler ise şunladır;

  • Mide bulantısı
  • Mide ağrısı
  • Kusma
  • Hazımsızlık
  • Gastrointestinal kanama
  • Baş dönmesi
  • Kan basıncı yükselmesi
  • Böbrek fonksiyonlarının etkilenmesi

Yan etkileri ile etkili olan Ponstan kullanımında en önemli husus doktor tavsiyesidir. Bu anlamda doktor tavsiyesi olmadan bu tür ilaçların kullanılmaması gerekir. İlacı almak isteyen kişiler ayrıca Ponstan Forte fiyat arayışındadır. Güncel olarak iki farklı paket olarak satılan Ponstan fiyatı şu şekildedir;

  1. Ponstan Forte 20 tablet 500 mg 17,10 TL
  2. Rolan Fort 500 mg 12 kapsül 32,11 TL

Regl dönemlerinde ağrı rahim kasılması ile rahim iç yüzeyinde meydana gelmektedir. Bu sebeple bu tür ilaçların kullanımı kasılmayı hafifletmektedir. Böylelikle kan akışı azalabilir. Ancak adet ile oluşan kanamayı tamamen durdurmaz.

Yorum yapın