İstanbul Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Devlete ait kamu kurumlarının alacağına karşılık olarak defterdarlıklar ile İstanbul Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar bulunmaktadır. Bu araçlar ihale yöntemi ile satılmaktadır. İhale ile satılamayanlar ise pazarlık yöntemi ile satışa konu edilmektedir.

İstanbul Defterdarlığı hacizli araç satışları yapmaktadır. Yoğun olarak ticari araçlar satışa konu edilse de otomobil satışları bulunmaktadır. İl ve ilçelerde bulunan taşıtların listesi Defterdarlık internet sitesinde yayımlanmaktadır. Burada size uygun araç bulmanız halinde alım için ihaleye girilmesi gerekir. İhale öncesi ise bazı belgeler hazırlanması önem kazanır. Uygun fiyatlı araç alımı için hacizli araçlar son zamanlarda popüler olmaktadır. Hatta bankalardan satılık araçlar tercih söz konusu olur. Özellikle Ziraat Bankasından Satılık 2. El Araçlar yoğun ilgi görmektedir.

İstanbul Vergi Dairesinden Hacizli Araç Nasıl Alınır?

İstanbul Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar
İstanbul Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar

Uygun fiyatları ile cazip hale elen Defterdarlıklardan satılık hacizli araçlar ilgi gören bir alım yöntemi olmaktadır. Bu anlamda İstanbul Vergi Dairesinden Hacizli Araç nasıl alınır sorusuna sırasıyla yanıtlar verelim.

 • Hacizli araç satış ihalesine katılmak isteyenler için öncelik İhaleye katılım formunun doldurulmasıdır. Form 7 olarak geçen bu formu doldurduktan sonra ihaleye başlamadan en az yarım saat önce ilgili görevliye teslim edilmektedir. Teslim eden kişilere açık artırma katılım tabelası verilir.
 • İstanbul Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar ihalesine gerçek ve tüzel kişilikler girebilir. Hatta kişiler buradan birden fazla araç alabilir. Arcın ihalesine girmek için teminat ve başka bir ödeme söz konusu değildir. Ancak ihale sonrası aracı alan kişilerden ayrıca Tellaliye Harcı tahsil edilir. Bunun yanında ihale bedeli ile birlikte KDV ve Damga vergisi ödemeniz gerekecektir.
 • Öncelikli olarak İhaleye katılmak isteyenler aracı görmek isteyebilir. İstanbul Vergi Dairesinden satılık hacizli araçları görebilmeniz hafta içi her gün belli saatlerde görülebilmektedir. Bunun için aracın bulunduğu Vergi Dairesine gitmeniz gerekir.
 • Öncelikli olarak muhammen bedelin yüzde 75 oranında ihale açılışı yapılmaktadır. Bu bedellerde teklif olmaması halinde araç 7 gün sonra tekrar ihaleye çıkmaktadır. 2. İhale ile satışı yine olmazsa pazarlıkla satışa çıkarılmaktadır.

İstanbul Defterdarlığı Satılık Hacizli Araçlar Listesi

İhale yöntemi ve ihaleyle satılamadığı dönemlerde pazarlıkla hacizli araç alımı yapabilmeniz için adres İstanbul Vergi Dairesi olabilir. Böylelikle İstanbul Vergi Dairesinden Satılık Hacizli Araçlar Listesi güncel olarak bazıları şu şekildedir.

 • 2014 Honda Motorsiklet Benzinli Merter Vergi Dairesi
 • 2005 Chevrolet Benzinli Erenköy Vergi Dairesi
 • Toyota Avensis 2010 model Atışalanı Vergi dairesi
 • 2013 Volkswagen Caddy Tuna Vergi Dairesi
 • Audi 2010 benzinlik otomatik Tuzla Vergi dairesi
 • Hyundai İ 20 2011 model Kartal Vergi Dairesi
 • Passat 2010 Küçükyalı Vergi dairesi
 • SUV Honda 2006 Benzinli otomatik Kadıköy Vergi dairesi
 • Mercedes Benz 220 CDI 2003 model otomatik dizel Zincirlikuyu Vergi Dairesi

İstanbul Vergi Dairesinden satılık hacizli araçlar listesi sürekli değişmektedir. Bu anlamda Defterdarlığın kendi sitesinden sürekli listeyi takip edebilirsiniz. Takip için buradan ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yorum yapın