Emekliye Verilecek 5 Bin Liradan İcra Kesintisi Olur mu?

Ekonomik olarak zor durumda olan emekliler haciz ve icra kesintileri ile uğraşırken Emekliye verilecek 5 bin liradan icra kesintisi olur mu sorusuna da yanıt aramaktadır.

Kabine toplantısının ardından Emekliler zam haberine kulaklarını vermişken Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalar yaptı. Zam bekleyen emeklilere 1 defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira para verilecek. Bu anlamda birçok emeklinin kredi ve banka borçlarının yanı sıra haciz ve icrası bulunduğu bilinmektedir. Böylelikle icra kesintisi olan kişiler doğal olarak alacakları 5 bin liradan icra kesintisi olup olmadığını araştırma yoluna gitmektedir.

Okunmalı Emekli Maaşı Hesaplama (SSK – Bağkur – Memur – 4A – 4B – 4C)

Emekliye 5 Bin Lira Yardımlar Ne Zaman Yatacak?

Emekliye Verilecek 5 Bin Liradan İcra Kesintisi Olur mu?
Emekliye Verilecek 5 Bin Liradan İcra Kesintisi Olur mu?

Güncel olarak çalışmayan emeklilerin ekonomik olarak rahat bir nefes almasına yardımcı olması için verilecek olan 5 bin lira yardımlar Kasım ayının ilk yarısından itibaren ödenmeye başlayacak. Ödenecek tutarlar emekli maaşı alınan hesaplara yatırılacak. Hesabından icra kesintisi olanlar için yatırılacak paranın bir anlamı yok. Zira ikramiyeler gibi emekli maaşlarından haciz ve icra kesintisinin yapılması mümkün değil. Bunun için mahkeme kararı olması gerekmektedir.

Okunmalı Dilan Polat Nasıl Zengin Oldu?

Emekliye Verilen 5 Bin Lira Kredi Borcu Olarak Kesilir mi?

Kredi kullanan kişilerde ise durum farklı olmaktadır. Zira krediyi kullanan emekli bu aşamada hesabından kesilmesi için taahhüt vermektedir. Böylelikle hesaba yatırılan para banka tarafından kredi borcuna istinaden kesilebilir. Bu durum tamamen sizin vermiş olduğunuz yetkiye bağlıdır. Hesabınızdan para çekilmesi için bir taahhüdünüz bulunmuyorsa yatırılan 5 bin liradan kesinti yapılması mümkün değildir.

Yorum yapın