Gülşen’in Yargılandığı Davada Karar

İmam Hatip Mezunu kişilere sarf ettiği sözler nedeniyle Gülşen’in yargılandığı davada karar günü geldi. Son duruşmasında karara bağlanması beklenen davada nasıl bir sonuç çıkacak merakla bekleniyor.

Gülşen’in İmam Hatip Mezunu olan kişiler için sarf ettiği sözler nedeniyle 3 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada karar günü geldi. Gülşen’in hapis yatmasına neden olduğu cümleleri ile açılan davada yarın karara bağlanması bekleniyor. Yurt dışı yasağının kaldırılması ile İspanya’ya oğlunun yanına giden Gülşen için yurda seçimlerden sonra döneceği iddiası bulunuyordu. Hatta iddialar arasında CHP ile milletvekili adaylığı bulunuyordu. Yaşam haberlerinde Gülşen gündem oldu.

Şarkıcı Gülşen Konserinde İmam Hatiplilere Söylemde Bulunmuştu

İmam Hatip mezunlarına verdiği bir konser sırasında “İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” sözleri sarf etmesi başına dert oldu. Bu sözleri halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama olarak görülen Gülşen için 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep edildi. İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davada 3 Mayıs günü yapılacak duruşma neticesinde karar çıkması bekleniyor.

Gülşen’in Yargılandığı Davada Karar
Gülşen’in Yargılandığı Davada Karar

Şarkıcı Gülşen Çolakoğlu 30 Nisan tarihinde bir konsere katılmıştı. İstanbul Ataşehir’de katıldığı konser esnasında kurduğu imam hatiplilerle ilgili cümlesi başına dert oldu. Bu cümleler sonrası İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı. Tahkikat ve soruşturma neticesinde 25 Ağustos’ta tutuklanan Gülşen ceza evine gönderilmişti. Bu duruma yapılan itiraz sonrası konutu terk etmeme ve adli kontrol şartıyla dördüncü gününde serbest kalmıştı.

Gülşen’in sonraki aşamalarda ev hapsi kaldırıldı. Arkasından yurt dışına çıkma yasağı getirilmişti. Adli kontrol için haftada bir gün imza atma şartı getirilen şarkıcı Gülşen’in bu şartı da kaldırıldı. Devamında ise yurt dışı yasağı kaldırıldı. Yurt dışı yasağının kaldırılması ile yurt dışına çıkan Gülşen’in yurda dönmesi için seçimleri beklediği iddia edilmişti. Gülşen’in yargılandığı davada karar günü beklentisi doğdu.

Yorum yapın