Alan Arkin Kimdir? Neden Öldü?

Tam adı Alan Wolf Arkin olan Alan Arkin kimdir? Hollywood ile sinema dünyasının önemli isimlerinden olan Alan Arkin hayatını kaybetmesinin ardından kim olduğuna dair araştırmalar genişlemiştir. Sinemada birçok ödülü müzesine götüren Arkin ödüllü filmlerde aldığı roller ile biliniyor.

Hollywood sinemasının ünlü isimlerinden Alan Arkin hayatını kaybetti. Ödüllü sinemaları ile Oscar ve BAFTA kazanan deneyimli oyuncu özellikle Little Miss Sunshine filmle büyükbaba karakteri sayesinde ün yapmıştı. Yaşamını yitiren Alan Arkin 89 yaşındaydı. Alan Wolf Arkin’in vefatını çocukları duyurdu.

Alan Arkin Kimdir Evlilikleri

Yaşamının geride kalan kısmında üç evlilik yapan Arkin’in üç çocuğu ve iki torunu bulunuyor. 26 Mart 1934 tarihinde doğdu. Yahudi bir ailenin evladıdır. New York’ta doğan Arkinin babası Davit Arkin öğretmendi. Arkin henüz 10 yaşında iken oyunculuk dersleri almaya başladı. New York’tan Los Angeles’e taşındıklarında takvimler 1946 yılını gösteriyordu. Evlilikleri;

Alan Arkin Kimdir?
Alan Arkin Kimdir?
  • Jeremy Yaffe 1955-1961 ( 2 çocuğu oldu)
  • Barbara Dana 1964 – 1999 ( 1 Çocuğu oldu)
  • Suzanne Newlander 1996

Arkin önce Vermont Bennington Collgede eğitim aldı. Sonra Los Angeles City College ve sonrasında ise Franklin Lisesinde eğitim aldı. Birçok filmde aldığı roller ile ödüller kazanan Arkin aynı zamanda başarılı bir yönetmen, yazar ve yardımcıydı. Hatta besteleri bulunuyordu.

Alan Arkin’e Oscar ödülünü kazandıran filmi ise Küçük Gün Işığım oldu. Buradaki performansı ona Oscarın kapısını açmıştı. Ancak Little Miss Sunshine ile en iyi aktör ödülü aldı.

Alan Arkin Neden Öldü?

Çocukları tarafından vefat ettiği duyurulan ABD ile Hollywood sinemasının önemli ismi Alan Arkin kimdir aramaları yapılmaktadır. Ünlü oyuncunun ölümü için yapılan duyuruda “Babamız hem bir sanatçı hem bir de insan olarak eşsiz bir doğal yeteneğe sahipti sevgi dolu bir koca, baba, büyükbaba ve büyük büyükbabaydı. Ona hayrandık ve onu çok özleyeceğiz denildi. Ancak ölümünün neden gerçekleştiği açıklanmadı.

Yorum yapın