Whatshapp Yeni Özellik Duyuruldu Aynı Anda 32 Kişi Görüşme İmkanı Geldi

7 den 70 şe herkesin ilgiyle kullandığı whatshapp yeni özellik duyurusu geldi. Yeni özellik ile whatshapp’tan 32 kişi aynı anda görüşme yapabilecek. Yeni gündem daha çok kişiyle görüşme.

 2014 yılında Facebook tarafından satın alınan whatshapp her yıl popülerliğini artırdı. Yeni özellikler ile uygulamalarını genişleten uygulamayı dünyada yaklaşık 2 milyar kişi kullanıyor. Kullanıcılarına yeni müjdeler veren uygulama masaüstü PC’lerde yeni özellikler sunmaya başladı. Sürekli güncellemeler ile yenilikler getiren whatshapp web ayrıcalıklar dünyasına girmenize neden oluyor.

Milyarlarca kişinin popüler uygulaması Whatshapp yeni özelliklerini duyurdu. Bu anlamda aynı anda 32 kişinin görüşme yapabileceği whatshapp web sayesinde toplantılar çok daha kişiyle yapılabilecek. Geçtiğimiz yıllarda pandemi ile herkesin ilgi odağı olan Zoom programına rakip olacak olan whatshapp sesli ve görüntülü olarak görüşme imkanı getirdi. Özellikle kurumsal şirketler ile pazara hakim olma çabası içerisinde olan uygulamanın son olarak 8 kişi ile görüntülü ve sesli görüşme imkanı veriyordu.

Whatshapp Yeni Özellik Duyuruldu Aynı Anda 32 Kişi Görüşme İmkanı Geldi
Whatshapp Yeni Özellik Duyuruldu Aynı Anda 32 Kişi Görüşme İmkanı Geldi

Özellikle rakiplerinin önüne geçebilmek için bu konuda çalışmalar yürüten şirket yeni özelliklerini teker teker kullanıcılarına sunuyor. Bunlardan biri de son olarak 32 kişi aynı anda sesli ve görüntülü görüşme imkanı ile oldu.

Aynı Anda 32 Kişi Whatshapp İle Sesli ve Görüntülü Görüşebilecek

Fotoğraf ve video gönderimi ile mesajlaşmalarda en sık kullanılan uygulama whatshapp. Bu anlamda internet ile çığır açan uygulama Android ile İos işlemcili telefonlarda kullanılabiliyor. Dünya genelinde yaklaşık olarak 2 milyar kişi bu uygulamayı zevkle kullanıyor. Sesli mesaj, video, fotoğraf ve yazılı mesaj gönderme imkanı sağlayan uygulama aynı zamanda videolu olarak canlı görüşmeler sunuyor. Bu görüşmelerde kişi sayısı artırılarak 8 kişi ile yapılıyordu. Ancak sektörde rekabet ile rakiplerinin önüne geçek isteyen whatshapp bu sayısı 32 kişiye artırdı. Bu sayede aynı anda 32 kişi sesli ve görüntülü olarak görüşebilecek.

Whatshapp Yeni Özellik Duyuruldu Aynı Anda 32 Kişi Görüşme İmkanı Geldi
Whatshapp Yeni Özellik Duyuruldu Aynı Anda 32 Kişi Görüşme İmkanı Geldi

Dijital platformların neredeyse lideri konumunda olan Facebook’un 2014 yılında 16 milyar dolar ödeyerek satın aldığı whatshapp her geçen gün değerini artırıyor. Daha çok kullanıcı sayısına ulaşan uygulama masaüstü bilgisayarlar ile daha hızlı bağlanma seçenekleri sunuyor. Windows kullanıcılarına yeni güncellemeler getiren uygulama grup görüşmeleri sağlıyor. Son olarak 8 kişinin aynı anda görüşebildiği uygulama artık 32 kişiyle aynı anda konuşma imkanı sağlıyor. Böylelikle kurumsal firmaların bu uygulamayı daha çok kullanması hedefleniyor.

Yorum yapın