Para Karşılığı Falakaya Yatırmanın Cezası Belli oldu

Kayseri, Melikgazi ilçesinde bir kargo çalışanı Erkan T. Ekonomik durumu iyi olmayan kadınları evinde para karşılığı falakaya yatırdığı iddia edildi. Evli ve iki çocuk babası olan Erkan T. 2 yıl 1 ay hapis cezası aldı.

Melikgazi ilçesinde maddi durumu iyi olmayan kadınları falakaya yatırdığı iddia edilen iki çocuk babası Erkan T. İçin verilen ceza belli oldu. Evlerine çağırdığı kadınların gözlerinin kapatıldığı, ayaklarının kelepçe ya da eşarp ile bağlandığı ve falakaya yatırdığı iddiası bulunuyor. Öyle ki falaka karşılığı güzele kadınlar için 500 TL çirkin kadınlar için ise 250 TL ödeme yaptığı iddialar arasında bulunuyor. Görüntülerin ortaya çıkması ile sosyal medyada gündem olmuştu.

Erkan T. Falakaya yatırdığı kadınları ayrıca görüntüye aldı. Hatta bu kayıtları başka kadınlara göndererek teklifte bulunduğu biliniyor. Bu tekliflerden alan N.K. isimli kadının savcılığa suç duyurusunda bulunması ile olay ortaya çıktı. Sonrasında savcılık Erkan T. Yi gözaltına alıp adli kontrol şartı ile salıvermişti.

Para Karşılığı Falakanın Cezası Belli Oldu

Erkan T.’ye eşi H.T’ye eylemi nedeniyle eşe eziyet çektirme sebebiyle 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Müstehcenlik suçundan ise 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle Kayseri 18. Asliye Ceza Mahkemesinde dava açılmıştı. Davaya Erkan T ve eşi H.T katılmamış avukatları Ahmet Bozkurt katılmıştı. Çıkan kararda Hakim Erkan T.ye müstehcenlik suçu ile iyi hal indirimi uyguladı. Böylelikle 2 yıl 1 ay hapis cezası aldı. Eşe karşı eziyet suçundan ise delil yetersizliği nedeniyle beraat kararı çıktı.

Açılan davadan Erkan T. İlk duruşmada ifade vermişti. Verdiği ifadede; eşimin rızası ile oldu demişti. Video çektiği kadınlardan birinin ise rızası dahilinde video çektiğini belirtti. Kimseyi zorlamadığını belirten Erkan T. Videoları hiçbir yerde paylaşmadığını sözlerine ekledi. Sebebi ise videonun yasak olduğunu öğrendiğini söyledi. Söz konusu videoları paylaşmadığını, emniyet tarafından sızdırılabileceğini belirten Erkan T. Cep telefonunda olan görüntüleri de internetten indirdiğini iddia etmişti.

Eşi H.T. Şikayetçi olmadı

Erkan T.’nin eşi H.T ise verdiği ifadede zorla bir eylemi olmadığını, video izlettiğini ve videodaki görüntüleri yapma teklifinde bulunduğunu söyledi. Önce kabul etmediğini belirten H.T. sonrasında kendi rızam ile kabul ettim dedi.

Yorum yapın