Yalova Valisi Muammer Erol Hassa’da Görevlendirildi.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen iki büyük deprem sonrası Hassa ve çevresinde Yozgat Valisi Ziya Polat’a emanet edilmişti. Son olarak yapılan görev değişikliği ile Hassa bundan böyle Yalova Valisi Muammer Erol ve ekibine emanet edildi.

Vali Muammer Erol Hassa’da Çalışmalara Başladı

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak dokuz saat ara ile iki büyük deprem meydana geldi. 11 İlde yıkıcı etki gösteren deprem ile 50 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu anlamda depremden büyük etkilenen yerleşim bölgelerine Vali ve Kaymakam görevlendirmeleri gerçekleştirildi. Böylelikle Hassa ve çevresine Yozgat Valisi Ziya Polat’ın liderliğinde dört kaymakam görevlendirilmişti. Depremin ilk haftasından bu yana afet bölgesinde özverili bir şekilde çalışan Vali Polat 6 Nisan tarihi itibariyle görevini Yalova Valisi Muammer Erol ’a teslim etti.

Hatay’ı ilçesi olan Hassa’nın 56 bin 675 nüfusu bulunuyor. Islahiye’ye komşu olan ilçede yaşanan felaketin izleri silinmeye çalışılıyor. Bu anlamda afetin yaşandığı günden itibaren devletin bölgede attığı adımlar bulunuyor. Zira ohal ilan edilen bölgelerden biri de Hatay olmuştu. Diğer ohal ilan edilen yerleşim yerleri ise Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Elazığ, Kilit ve Malatya olmuştu.

Hassa Yalova Valisi Muammer Erol’a Emanet

Hassa’da Gece Gündüz Çalışmalar Devam Ediyor

39 Mahallede depremin etkileri ile yaralar silinmeye çalışılıyor. Hatay’ın büyükşehir ilan edilmesinin ardından 33 köyü mahalle olan Hassa’nın toplam 39 mahallesi bulunuyor. Bu anlamda yaşanan deprem ile vatandaşa elini uzatan devlet tüm yaraları teker teker sarıyor. Özellikle Yozgat Valisi Ziya Polat başta olmak üzere Yozgat Belediyesi ve diğer kurumların vatandaşın ihtiyacını karşılamak üzere burada gereken adımlar atılmıştı. Son olarak görev değişikliği yapıldı. Bu aşamada Yalova Valisi bölgeye geldi. Vatandaşa hizmet odaklı olarak çalışmalarına devam edecek.

Kaymakam Osman Acar Vatandaşların Yanında

Hassa İlçesine ayrıca Denizli ilinin Güney İlçesi Kaymakam Vekili Ökkeş Yusuf İnce ve Aksaray İli Güzelyurt İlçesi Kaymakam Vekili Can Alperen görevlendirildi. Zira Hassa Kaymakamı Osman Acar depremin ilk dakikalarından itibaren ilçede vatandaşların ihtiyaçları için büyük uğraşlar veriyordu. Bu aşamada devlet eliyle Hassa’da tüm yaralar sarılıyor. Vatandaşın tüm ihtiyaçları karşılanmaya çalışılıyor.

Yorum yapın