Kaymakam Osman Acar Kimdir?

11 İlde yaşanılan afette Hassa’da görev yapan Kaymakam Osman Acar kimdir? Aslen Nerelidir? Yaşı Kaç? Osman Acar nerede eğitim gördü başlıca merak edilen sorulardır.

Kaymakam Osman Acar deprem afeti sonrası başarılı çalışmaları ile adından söz ettirdi. Son olarak 24 Ağustos tarihinde yapılan yeni atamalar ile birlikte Kilis Elbeyli Kaymakamı oldu. Ancak Hassa’lı vatandaşlar ve muhtarlar topladığı imza kampanyasının ardından Ankara’nın yolunu tutarak İçişleri Bakanlığına başvurdu. Yapılan başvuru sonrası Osman Acar’ın atamasının iptali söz konusu oldu.

Kaymakam Osman Acar Kimdir, Biyografisi

Kaymakam Osman Acar 11 Eylül 1988 tarihinde dünyaya merhaba demiştir. Bu sebeple Osman Acar güncel olarak 35 yaşındadır. Başkent Ankara’nın tarih kokusu sinen Çankaya’da dünyaya gelmiştir. Kaymakam Acar ilk ve ortaokul eğitimini Ankara Gazi Osman Paşa İlkokulunda almıştır. Lise eğitimi ise Ankara Yenimahalle ilçesinde bulunan Halide Edip Lisesinde görmüştür. Lise eğitimi sonrası yüksek öğrenimini yine başkentte sürdürmüştür. Kaymakam Osman Acar Başkent Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirmiştir. Bunun yanında Anadolu üniversitesi İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimini başarı ile bitirmiştir.

Kaymakam Osman Acar kimdir
Kaymakam Osman Acar kimdir

Yükseköğrenim sonrası tezli yüksek lisans çalışmalarını Çankaya Üniversitesi bünyesinde sürdürmüştür. Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset bilimi yüksek Lisans Bölümünde tez çalışmalarına halen devam etmektedir. 2018 yılında Kaymakam olarak ilk kez Kütahya Valiliğinde aday olarak başlamıştır.

Kaymakam Osman Acar Nerelerde Görev Yaptı?

Kütahya görevinden sonra, Kaymakam Refikliği adresi Diyarbakır ile Bağlar ilçesi olmuştur. Buradan rize Pazar ilçesi Kaymakam Refikliği görevini atanmıştır. Sonrasında ise sırasıyla Giresun Keşap Kaymakamı, Rize Derepazarı Kaymakamı, Aksaray Ağaçören Kaymakamı vekilliği yapmıştır. Kaymakam Osman Acar ilk asil görevine ise Denizli Güney ilçesinde başlamıştır.

Kaymakam Osman Acar kimdir
Kaymakam Osman Acar kimdir

Pandemi süreci ile Koronavirüs salgını süresince yaptığı çalışmalar nedeniyle Aksaray Valileri Ali Mantı ve Hamza Aydoğdu tarafından başarı belgesi ile taltif edilmiştir. Ağaçören Kaymakamlığı döneminde bölgeye verdiği hizmetler nedeniyle yanı zamanda Fahri Hemşeri ilan edilmiştir.

Kaymakam Osman Acar kimdir
Kaymakam Osman Acar kimdir

Kaymakam Osman Acar 3 Eylül 2022 tarihinde Hatay ili Hassa Kaymakamı olarak atanmış ve görevine başlamıştır. Halen burada görev yapmaktadır. Görevi sırasında 6 Şubat 2023 tarihinde Hassa’da deprem afeti yaşanmıştır. Özellikle Hassa’da deprem yaralarının sarılmasında öncü roller üstlenmiştir.  11 İlde meydana gelen yıkıcı afetin sonrası bölgede yaptığı çalışmalar ile takdir toplamıştır. Hassa ve çevresinin normal hayatına dönebilmesi için adımlar atan Kaymakam Osman Acar bölge halkı tarafından çok sevilmektedir. Zira deprem ile afet sonrası vatandaşın elinden tutarak herkesin ihtiyaçlarını gidermek için çaba göstermiştir.

Kaymakam Osman Acar kimdir
Kaymakam Osman Acar kimdir

Kaymakam Osman Acar sosyal medyayı yakından kullanmakta ve takip etmektedir. Bu anlamda Osman Acar Facebook hesabı facebook/adu.uniaktivite dir. İnstagram hesabı ise osmanacar06_ dır.

Yorum yapın