Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuan Erkek

Saç dökülmesi erkeklerin korkulu rüyalarından birisi olurken saç dökülmesine karşı en iyi şampuan erkek aramaları özellikle sosyal medyada trend olmaktadır.

Kozmetik sektörü saç sorunu yaşayan erkekler için önemli araştırma geliştirme çalışmaları üzerinde durmaktadır. Öyle ki sektör yaptığı Ar-ge açısından en çok yatırımı saç dökülmesini önlemek üzerine kuruludur. Özellikle kişilerin saçları genetik sebeplerle dökülmeler yaşamaktadır. Ancak çevresel faktörler de saçların zayıflamasına ve sonrasında da dökülmesine neden olmaktadır. Bu çevresel etkileri en aza indirmek için ise en çok kullanılan ürün şampuanlardır. Bu aşamada saç dökülmesine karşı en iyi şampuan erkek kullanıcılar için araştırma konuları olmaya devam etmektedir. Sektörde üretilen birçok şampuan bulunurken tüketici hangisini kullanması gerektiğini araştırmaktadır. Bu anlamda sorumuz ise saç dökülmesine karşı şampuan kullananların yorumları olmaktadır. Saç dökülmesine neden olan başlıca hususlar şunlardır;

 • Baş üst kısmı saç tellerinde zayıflama incelme (minyatürizasyon)
 • Alın üstü saçların kademeli geriye doğru dökülerek çekilmesi
 • Sakal ile birlikte kaşlarda dairesel ve yamalı alopesik noktalar
 • Duygusal bir şok yaşanması neticesinde strese bağlı saç dökülmesi
 • Kemoterapi tedavisi
 • Başlıca demir eksikliği
Saç Dökülmesine Karşı Enİyi Şampuan Erkek
Saç Dökülmesine Karşı Enİyi Şampuan Erkek

Yaşam sağlıklı saçlarla daha mutlu bir örgüdür. Bu yüzden saçına bakanlar kadar saçına sahip çıkmak önemlidir. Bu sebeple saç dökülmesini önlemek için üç basit yöntem hayat kurtarabilir.

Saç Dökülmesine Karşı Etkili 6 Erkek Şampuanı

Saçına önem veren erkeklerin bakımını sağlayacağı ve etki göstereceği saç dökülmesine karşı etkili 6 şampuanı sizler için derledik. Bunlar;

 1. Cichy Dercos Energising Shampoo
 2. Dicray Anaphase
 3. Pyhto Pyhtolium
 4. Baba Energising
 5. Bioxcin Siyah Sarımsak Şampuanı
 6. HC Care Shampoo

Vichy Dercos Energising Shampoo

Genetik sebeplerle saçlarınızı kaybedebilirsiniz. Ancak özellikle çevresel faktörlere dayanılarak kaybedilen saçlarınızı kurtarmak mümkündür. Bunun için öncelikli olarak tercih edeceğiniz şampuan listesindeki ilk sırayı Vichy Dercos Energising Shampoo almaktadır.

Vichy Dercos Energising Shampoo
Vichy Dercos Energising Shampoo

Dökülmeleri önlemede en önemli husus vitaminlerdir. Bu şampuanı kullanan kişiler de vitamin eksikliğinin giderilmesi sayesinde saç dökülmesini önleyebilmektedir. Özellikle B5 ile B6 vitaminlerini kapsayan Vichy Dercos Energising Shampoo tam sizin aradığınız bir üründür. En önemli husus düzenli kullanımdır. Bu sayede saçlar istenilen vitaminlere kavuşurken zayıf saç kökleri de güçlenmektedir. Böylelikle saç dökülmelerinin önüne geçilmektedir. Güncel olarak 550 TL ücretle satılan Vichy Dercos Energising Sampoo saç dökülmesi yaşayan erkeklerin listeye alması gerektiği bir ürün.

Ducray Anaphase

Saç dökülmelerinde ikinci alternatif olarak Ducray Anaphase şampuanı kullanılabilir. Özellikle saç dökülmesine karşı şampuan kullanan yorumları klinik çalışmalarda elde edilen başarı üzerinedir. Yüzde 88 gibi bir başarı sağlayan Ducray Anaphase düzenli kullanım ile ilk 6 hafta içerisinde etkisini göstermektedir. Kişisel olarak yaşadığınız duruma bağlı olarak saç dökülmesine iyi gelen şampuan bileşeni başlıca B5, B6 ve B8 vitamini ile çinkodur. Bunun yanında buğday proteinler ile saç diplerini beslemektedir.

Saç Dökülmesine Karşı Enİyi Şampuan Erkek
Saç Dökülmesine Karşı Enİyi Şampuan Erkek

Pyhto Pyhtolium Şampuan

Diğer şampuanlara göre etkisinin daha az olduğunu söylemek mümkündür. Ancak bütçe açısından elverişlidir. Yapılan klinik çalışmalarında Pyhto Pyhtolium yüzde 60 oranında saç dökülmesini önlediği görülmüştür. Özellikle kırılgan saçlarda etkilidir. Bunun yanında bileşeninde mantar ve biberiye özü olduğu belirtilmektedir. Güncel olarak Pyhto Pyhtoliun 212 TL ücretle satılmaktadır.

Saç Dökülmesine Karşı Enİyi Şampuan Erkek
Saç Dökülmesine Karşı Enİyi Şampuan Erkek

Babe Energising

Saç dökülmelerinizi engellemek istiyorsanız bütçenizi sarsmadan alabileceğiniz bir diğer ürün Babe Energising şampuanıdır. Bu ürünün güncel fiyatı 250 TL’dir. Ürünü özellikle dermatologlar önermektedir. Zayıflayan, güçsüz saçlara güç veren bir özelliği bulunmaktadır. Ürün haftada iki kez kullanılabilir. Böylelikle saç dökülmelerinizi engelleme imkanınız olacaktır.

Saç Dökülmesine Karşı Enİyi Şampuan Erkek
Saç Dökülmesine Karşı Enİyi Şampuan Erkek

HC Care Shampoo

Bütçenizi sarsmayan HC Care Shampoo ücreti güncel olarak 176 TL ile satılmaktadır. Kullanıcıların dikkat ettiği gibi bu ürünün bileşeninde paraben başta olmak üzere SLES ile SLS bulunmamaktadır. Ürünün açıklamasında bitki özlerinden yapıldığı açıklanmaktadır. Bu yüzden yan etkisinin olmadığı belirtilmektedir. Ancak kişisel olarak bazı bileşenlere alerjik reaksiyon gösterilebilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kozmetik ürünlerde olduğu gibi saç dökülmesini engellediği belirtilen şampuanlara kişisel alerjik reaksiyon gösterebilirsiniz. Bu yüzden bileşenlerini araştırmak önemlidir. Hatta hekiminizden destek alınması önerilmektedir. Ancak Sağlıklı Saçlar İçin Tüketmeniz Gereken Besinler de dikkat edilmesi gereken hususlardan sadece bir tanesidir.

Yorum yapın