Melisa Sözen Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevgilisi Kim?

Son dönemde Netflix ile Biz Kimden Kaçıyorduk Anne dizisi ile gönüllerde taht kuran Melisa Sözen kimdir? Beğeni ile izlenilen güzel oyuncu hakkında merak edilen birçok husus bulunuyor. Zira geçtiğimiz aylarda Kırmızı Oda dizisinde Alya karakteri ile ekranları izleyen herkesi kendisine mest etti.

Kırmızı Oda dizisi ile Alya olarak karşımıza çıkan Melisa Sözen son olarak Biz Kimden Kaçıyorduk Anne ile isimsiz olarak çıktı. Zira sürekli kaçtıkları için sahte isimler kullanıyorlardı. Oynadığı karakterlere verdiği can ile muhteşem bir oyun sergilemesi özellikle Melisa Sözen Kimdir hangi dizilerde oynadı sorusunu akıllara getirdi.

Melisa Sözen’in Biyografisi

Melisa Sözen Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevgilisi Kim?

6 Temmuz 1985 yılında dünyaya gelen Melisa Sözen Türk Sinema, dizi, tiyatro oyuncusudur. İstanbul’da dünyaya gözlerini açan oyuncu küçük yaşlarda oyuncu olmayı isteyenlerden. Bu sebeple Pera Güzel Sanatlar Lisesini bitirdi. Lisede eğitim gördüğü sırada tiyatrolarda görevler aldı. Onu dizi ile Türkiye’ye tanıtan ise Çağan Irmak oldu. Çağan Irmak’ın Çemberimde Gül Oya dizisi ile Feriha’yı oynayan güzel oyuncu herkesin dikkatlerini üzerine çekti.

1999 yıllarının son zamanlarında Levent Özdilek’in İrfan Tözüm’le tanıştırması, sonrasında ise İrfan Tözüm’ün Çağan Irmak ile tanıştırması Çemberimde Gül Oya dizisinde oynamasına neden oldu. İlk sinema filmi de 2001 yılında Bana Şans Dile ile olmuştu.

Melisa Sözen Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevgilisi Kim?
Melisa Sözen Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevgilisi Kim?

Kısa sürede ilgi odağı olan oyuncu Dünyayı Kurtaran Kadın programının sunuculuğunu üstlendi. Casus Kızlar ile Her Şey Nasıl başladı filminde ise Clover karakterinin seslendirmesini yaptı. Mardin’de ekranlara çekilen Bir Bulut Olsam ile Narin Bulut karakteri olarak karşımıza çıktı. Kış Uykusu filinde rol aldı. Zira Palmiye Ödüllü bir filmdi. Sonrasında birçok dizi ve sinema ile ekranlara geldi.

Melisa Sözen Kaç yaşında olarak araştırmalar yapmaktadır. 1985 yılında doğan Melisa Sözen 37 yaşındadır. 2013 yılında Alican Yücesoy ile evlenen oyuncu bu birlikteliği sürdüremedi ve 2014 yılında ayrıldı. Güncel olarak Melisa Sözen evli değildir.

Melisa Sözen Kimdir aslen nereli?

İngilizce ve Fransızca’yı çok iyi bilen Melisa Sözen aslen nereli diye araştırmalara konu olmaktadır. Melisa Sözen İstanbul’da doğmuştur. Ancak aslen nereli olduğuna dair bir bilgi yoktur. Melisa sözen’in babası kim olarak merak edilen bir diğer husus. Ancak babası hakkında da bir bilgi bulunmamaktadır. Bu sebeple Melisa Sözen babası nereli? Araştırmaları sonuçsuz kalmaktadır.

Melisa Sözen Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevgilisi Kim?
Melisa Sözen Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevgilisi Kim?

Melisa Sözen son dizisi Biz Kimden Kaçıyorduk Anne dizisinde başrolleri oynadı. Özellikle Melisa Sözen sevgilisi kim olarak hayranları araştırmalar yapmaktadır. Bu sebeple ismini duymaları nedeniyle Melisa Sözen Harun Tekin çifti hakkında araştırmalar genişletilmektedir. Dizinin ilk sezon çekimleri tamamlandıktan sonra ikinci sezon beklentileri diziyi izleyenler tarafından doğal olarak beklenmeye başlandı. Ancak Melisa Harun çifti geçtiğimiz günlerde farklı kafelerde görüntülendi. Bu sebeple ayrılık haberleri gün yüzüne çıktı. Zira müzisyen Harun Tekin kendisine yöneltilen soruları yanıtsız bırakmıştı.

Kış Uykusu filmi Melisa Sözen için miat olan yapımlardan biridir. Zira Cannes Film Festivaline katılan film Altın Palmiye ödülünü almaya hak kazandı. Nuri Bilge Ceylan’ın filmi olan Kış Uykusunda Melisa Sözen Haluk Bilginer ile birlikte rol almıştı. Hatta Kapadokya’da çekilen filmde Demet Akbağ, Serhat Kılıç gibi önemli oyuncular eşlik etmişti. Film ile beğeni alan oyuncular Melisa Sözen Haluk Bilginer arama motorlarında yan yana çok aranılanlar arasına girdi.

Melisa Sözen Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevgilisi Kim?
Melisa Sözen Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Sevgilisi Kim?

Melisa Sözen Hangi film ve Dizilerde Rol Aldı?

 • Baba Evi
 • Bana Şans Dile
 • Aşk Güzel Şeydir
 • Yeni Hayat
 • Okul
 • Büyümüşte Küçülmüş
 • Çemberimde Gül Oya
 • Hakkını Helal Et
 • Bıçak Sırtı
 • Pazarları Hiç Sevmem
 • Av Mevsimi
 • Çember:: Kızımı Bulun
 • Bir Varmış Bir Yokmuş
 • Kırmızı Oda
 • Babamın Günahları
 • Biz Kimden Kaçıyorduk Anne

Dünyaca marka haline gelen Netflix için çekilen “Biz Kimden Kaçıyorduk Anne” beklentileri çok karşılayamadı. Diziyi izleyenler Melisa Sözen kimdir sorusuna yanıtı internette aramaya başladı.  Hatta dizinin son bölümünde birçok soru yanıtsız olarak kaldı. Bu anlamda anne ile kızı arasındaki travmatik bir ilişki bulunuyor. Zira film Perihan Mağden’in kaleminden uyarlanan bir roman. Kitap 2007 yılında piyasaya çıkmıştı. Kitap Ertan Kurtalan tarafından diziye uyarlandı.

Melisa Sözen’in Sevgilisi Kim?

2013 yılında evlilik yapan ve bir yıl sonra ayrılan Melisa Sözen’in sevgilisi müzisyen Harun Tekin’dir. Mor ve Ötesi grubunun üyesi olan Harun Tekin ile bir süredir beraberler. Ünlü oyuncu Alican Yücesoy ile 2013 yılında evlenmişler bir yıl sonra da 2014 yılında ayrılmışlardı.

Şubat dizisinde birlikte rol alan Melisa Sözen ve Alican Yücesoy dizide iki sevgiliyi canlandırıyordu. Bu dizi ile roller gerçek aşka dönüşmüş ve evlenmişlerdi. Roma’da sade bir törenle dünya evine giren çift evliliklerinin 5. Ayında ayrılma kararı aldı.

Yorum yapın