Marmara WİFİ Bağlantısı Nasıl Yapılır? Wifiye Bağlanamıyorum Kesin Çözüm

İnternet ihtiyacının karşılanması amacıyla Marmara wifi bağlantısı nasıl yapılır merak konusudur. Wifiye bağlanamıyorum kesin çözüm arayışında olanlar için içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Eğitim öğretimin dijital platformlarda da sürdürülebilir olması amacıyla Marmara Üniversitesi öğrenci ve öğretmenlere internet hizmeti vermektedir. Wifi ile kablosuz ağ sayesinde internete bağlanan Marmara Üniversitelileri bazı durumlarda bu hizmeti alamamaktan şikayetçidir. Zira Marmara wifi bağlanamıyorum kesin çözüm arayışında bulunmaktadırlar. İnternet yaşam içerisinde vazgeçilemez bir etken haline geldi. Bu anlamda her daim internete bağlı kalmak isteyen Marmara Üniversiteliler için Marmara wifi önemli bir husus oluşturmaya devam ediyor.

Marmara Wifi Nasıl Bağlanır?

Marmara WİFİ internet bağlantısının kurulmasında adres hesap.marmara.edu.tr olmaktadır. Buraya kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız gerekin. Bu giriş sonrası ise eposta ile şifreniz sıfırlanması gerekmektedir. Sıfırlamayı gerçekleştiren Marmara Üniversitesi öğrencileri wifi bağlantısını oluşturması için şu adımları atmalıdır.

Marmara WİFİ Bağlantısı Nasıl Yapılır? Wifiye Bağlanamıyorum Kesin Çözüm
Marmara WİFİ Bağlantısı Nasıl Yapılır? Wifiye Bağlanamıyorum Kesin Çözüm
 • Bilgisayar, tablet ya da telefonunuzun ayarlar menüsüne girin
 • Burada wifi ayarlarını seçin
 • Burada listelenen bağlantılardan MarunWifi sekmesini seçin.
 • Açılan yerde Marun e posta ile şifrenizi girin. Sonrasında katıl menüsünü seçin.
 • Açılan penceredeki sertifikaya güven ifadesini bırakın.
 • Sertifikaya güvendikten sonra Marmara Wifi bağlantısı kurulmuş olacaktır.

Marun E posta hesap.marmara.edu.tr adresi üzerinden alınabilmektedir. Burada BYS kullanıcı adı ön plana çıkar. Öğrenci numaranızın başına küçük o harfi eklenmektedir. Marmara Marun ise e-posta ile wifi internetine bağlanmak için kullanılan hesap adıdır.

Okunmalı Sosyal Mavi Kart Nedir İETT

Marmara WİFİ Bağlantısı Nasıl Yapılır? Wifiye Bağlanamıyorum Kesin Çözüm
Marmara WİFİ Bağlantısı Nasıl Yapılır? Wifiye Bağlanamıyorum Kesin Çözüm

Marmara Wifi Bağlanamıyorum Kesin Çözüm

Öğrenci ve öğretmenler için sağlanan kablosuz internet ağı Marmara Üniversitesinin bir hizmetidir. Ancak dijital ortamlarda bazı sorunlar nedeniyle bağlantılar kurulamayabilir. Bu anlamda hesabınızı sıfırlamanız gerekebilir. Sıfırlama ise hesap.marmara.edu.tr üzerinden güncellenmesi gerekmektedir. Bu güncellik ile bağlantı kurulması mümkün olur. Bağlantının kurulmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ise şunlardır;

 1. EAP yönetimi
 2. edu.tr uzantısı mail kullanılması
 3. Sisteme ait CA sertifikasının kullanılması
 4. Etki alanı (Radius.marmmara.edu.tr)
 5. Kimlik doğrulaması MSCHAPV2

Öğrencilere devlet 10 GB internet desteği sağlamaktadır. Ancak buradan bağlantı kurmanız halinde bu hakkınızı başka yerde kullanabilirsiniz. Hesap oluşturma, yeni şifre oluşumu gibi tüm adımlar buradan gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler için hesap yönetimine giriş yapılması gerekmektedir. Bununla birlikte Marmara Üniversitesinin internet sitesinden buraya link bulunmaktadır. Bu link sayesinde de hesabınıza geçebilirsiniz.

Okunmalı Sevgilimin Whatsapp Mesajlarını Nasıl Okurum? 3 Yöntem

Marmara WİFİ bağlantısı için BYS kullanıcı adınız, şifreniz ve e posta adresiniz yeterli olmaktadır.

Yorum yapın