Hassa’da Deprem Yaraları Sarılıyor

İki büyük depremle sarsılan Türkiye, deprem sonrası vatandaşın elinden tutmaya devam ediyor.  Kahramanmaraş merkezli olarak 7,7  ve 7,6  büyüklüğünde iki deprem sonrası felakette yaşanılanlar ile Hassa’da deprem yaraları sarılıyor.

56 bin 675 nüfusa sahip Hassa, Hatay’ın İslahiye sınırındaki ilçesi. Depremde yara alan Kahramanmaraş ve Hatay başta olmak üzere Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Kilis, Elazığ ve Malatya’da ohal ilan edildi. Bu anlamda felaketin izlerinin silinmesi ve vatandaşlara yardım amaçlı olarak atılan adımlar bulunuyor. Bu adımlardan biri de Hassa’da yapılırken, deprem gündem olmaya devam ediyor.

Hassa’da 39 Mahallede Yaralar Sarılıyor

Hatay’ın Hassa ilçesinde özellikle köylerde depremin izleri büyük oldu. Büyükşehir ilan edilmesinin ardından 33 köyü mahalle olan yerleim yerlerinde deprem yıkıcı oldu. Hassa merkezinde 6 diğer bölgelerinde ise 33 mahalle bulunuyor.

Hassa’da Deprem Yaraları Sarılıyor
Hassa’da Deprem Yaraları Sarılıyor

Deprem sonrası Hassa ve diğer bölgelerde depremin izlerinin silinmesi ve vatandaşa gerekli yardımın yapılması amacıyla hükümet gerekli adımları hızlı bir şekilde attı. Bu anlamda Yozgat Valisi Ziyat Polat bölgeye görevlendirildi. Yozgat Valisinin yanı sıra bölgede yaraların hemen silinmesi için dört kaymakam görevlendirildi. Hassa Kaymakamı Osman Acar ile bölgede ayrıca tüm illerden gelen kamu personelleri çalışma yapıyor.

Hassa’ya Yozgat Valisi Ziya Polat Görevlendirildi

Yozgat Valisi Ziya Polat ile birlikte, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse Hassa için görevlendirildi. Bu anlamda Hassa’da Yozgat Valiliğinin Koordinesinde deprem yaraları sarılıyor. Valilik koordinesinden gelen yardımlar ve yapılan adımlar neticesinde Hassa’da bulunan vatandaşlara gereken hizmetler sağlanıyor.

İki büyük deprem ile sarsılan Hassa’da yıkımın izlerinin silinmesi için gerekli adımlar kamu kurumlarıyla atılıyor.  Zübeyde Hanım Anaokulunda oluşturulan Hassa Kaymakamlığı ile geçici olarak yapılan koordinasyon merkezinde vatandaşın başvuruları alınıyor.

Hassa’da Deprem Yaraları Sarılıyor
Hassa’da Deprem Yaraları Sarılıyor

Hassa’da 1 Vali 5 Kaymakam Görev Yapıyor

Gece gündüz demeden Kamu kurumları eliyle Hassa’da bulunan vatandaşlara hizmet veriliyor. Hatay AFAD’ın destekleri ile birlikte Yozgat’a emanet edilen Hassa’da şu an bir Vali, 5 Kaymakam görev yapıyor. Bu aşamada vatandaşın ihtiyacının karşılanmasında sorun yaşanmaması için gereken adımlar titizlikle atılıyor.

Deprem sonrası Hassa’da Çadırkent ve Konteynır Kent kuruldu. Depremin yaşanmasının ardından bölgeye görevlendirilen Vali Ziya Polat burada gece gündüz çalışmalarına devam ediyor. Vali Ziya Polat önderliğinde görevlendirilen dört kaymakam ve Hassa Kaymakamı Osman Acar Hassa’da başarılı çalışmaların altına imzasını attı.

Yorum yapın