Seyhan ve Çukurova Belediyeleri Hangi Partiden Seçildi?

Sabah saatlerinde yapılan rüşvet operasyonu sonrası okuyucuların birçoğu Seyhan ve Çukurova Belediyeleri hangi partiden seçildi sorusunu sordu.

Haberlere erken saatlerde düşen rüşvet operasyonu Adana’nın iki ilçesi için yapıldı. Seyhan ve Çukurova Belediyelerine yapılan operasyonla birlikte doğal olarak okuyucular hangi partiden olduklarını merak etti.

Sabah erken saatlerinde Adana Emniyetinin başlattığı rüşvet operasyonunda Seyhan ve Çukurova belediyesinde bazı evraklara el konuldu. Binalarda aramalar devam ederken en çok merak edilen husus hangi partilerin buralarda kazandığı oldu.

Seyhan ve Çukurova Belediyeleri Hangi Partiden Seçildi?
Seyhan ve Çukurova Belediyeleri Hangi Partiden Seçildi?

Adana Seyhan ve Çukurova Belediyeleri Hangi Partiden

Aramalar ile birlikte 61 kişinin gözaltına alındığı operasyonu Adana, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü, Mali Büro Amirliği ekipleri birlikte yürütüyor. Operasyon şafak vakti başlatıldı. Gözaltına alınan kişiler adli tıp biriminde sağlık kontrollerinden geçirildi. Sonrasında ise Emniyete intikal ettirildi.

Son olarak yapılan 31 Mart 2019 mahalli idareler seçimlerinde Seyhan Belediye Başkanlığını Akif Kemal Akay kazandı. Yüzde 57, 84 oy alan Akay Cumhuriyet Halk partisinin adayıydı.

Operasyon yapılan bir diğer Belediye ise Çukurova oldu. Bu anlamda Çukurova Belediyesi hangi partiden bir diğer araştırma konusu oldu. Çukurova Belediyesi yüzde 58,37 oy alan Cumhuriyet Halk Partisinin. Toplam aldığı 125 bin 467 oy ile Soner Çetin Çukurova’nın Mart 2019 seçimlerinde Belediye Başkanı olmuştu.

Yorum yapın