TOGG MTV Ne Kadar? Motorlu Taşıtlar Vergisi Belli Oldu.

Seri üretime geçen ve ilk talepler ile kurası çekilen TOGG MTV ne kadar? TOGG Motorlu Taşıtlar Vergisi ne kadar ödeneceği belli oldu.

TOGG T10X Modeli Fiyatı Ne Kadar?

Seri üretime geçen ve ilk alıcısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan yerli ve milli otomobil TOGG aracını aldı. Sonraki etapta Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’e verilen TOGG şimdiden herkesin hayali oldu. Bunun yanında TOGG araç fiyatları merak ediliyordu. İlk olarak satışa çıkarılan TOGG model T10X oldu. Aracın şu anki güncel TOGG fiyatları şu şekilde;

  • V1 RWD Standart Menzil TOGG 953 Bin TL
  • V2 RWD Standart Menzil TOGG 1 milyon 55 bin TL
  • V2 RWD Uzun Menzil TOGG 1 milyon 215 bin TL

TOGG başvuru ekranı açılması ile bir haftada 100 bin başvuru almıştı.

TOGG MTV Ne Kadar? Motorlu Taşıtlar Vergisi Belli Oldu
TOGG MTV Ne Kadar? Motorlu Taşıtlar Vergisi Belli Oldu

2023 TOGG MTV Ne Kadar Oldu?

Olarak açıklandı. Bunun yanında araç alacaklar altı ayda bir bu araca vergi ödemesi yapacak. Bu aşamada merak edilen husus TOGG MTV ne kadar olduğu yönündü. TOGG Motorlu Taşıtlar Vergisi yıllık 1,8 – 2,0 litre bir araç için 1-3 yaş aralığında 12 bin 340 TL olacağı açıklandı.

Standart olarak TOGG T10X aracın altı aylık 11 bin 590 TL 50 kuruş olarak MTV ödemesi yapılacak. Bunun yanında yıllık bazda bakıldığında ödenecek TOGG MTV tutarı 23 bin 181 TL oluyor.

İlk TOGG Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Teslim Edildi

TOGG banttan iner inmez ilk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve sonrasında eşi Emine Erdoğan’a teslim edildi. Cumhurbaşkanı teslim edilen aracı makam aracı olarak kullanacak. Zira plaka yerine Cumhurbaşkanlığı Forsu takıldı. Emine Erdoğan hanımefendiye ise teslim edilen araç plakası ile dikkatleri çekti.

TOGG MTV Ne Kadar? Motorlu Taşıtlar Vergisi Belli Oldu
TOGG MTV Ne Kadar? Motorlu Taşıtlar Vergisi Belli Oldu

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev TOGG Sahibi  Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan araç teslim töreninde yaptığı açıklamada; “…. Tam bana göre” dedi. Bununla birlikte araca ilk sahip olanlardan biri de Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev oldu. İlham Aliyev aracını Bakü’de teslim aldı. Aracı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank teslim etti. Araç teslimi sonrası kendisiyle görüşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aliyev’e “Hayırlı olsun gardaşım” dedi.

Kısa sürede onbinlerce TOGG Türkiye yolları ile trafiğinde yer alacak. Şimdiden kurada ismi çıkan kişiler yeni aracının hayalinde.

Yorum yapın