Gizem Karaca Kimdir? Hayatı ve Biyografisi

Rol aldığı dizi ve sinemalardaki performansı ile kendisine hayran bırakan Gizem Karaca kimdir? Son olarak İbrahim Büyükak’ın yazıp yönettiği Özür Dilerim filminde kameraların karşısına geçen Gizem Karaca bir süredir gözlerden ırak olarak yaşamaktadır.

Nisan 2023 tarihinde gösterime giren, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak ile ekranların başına geçen Gizem Karaca sinemada boy gösterdi. Erkin rolündeki İbrahim Büyükak’ın eski nişanlısı Merve karakterine can verdi. Disney Plus ile ekranlara gelen sinema filmi büyük beğeni aldı. Oyuncu son kez Eve Düşen Yıldırım ile dram filminde oynamıştı. Özür Dilerim 111 dakikalık komedi filmi oluyor.

9 Temmuz 1992 tarihinde İstanbul’da dünyaya merhaba diyen Gizem Karaca göçmen çocuğudur. Zira Annesi Münevver Karaca Arnavut, babası Cüneyt Karaca ise Selanikli’dir. Gizem Karaca henüz yedi yaşındayken aile Amerika Florida’ya taşınmıştır. Bu sebeple güzel oyuncu eğitimini burada almıştır.

Gizem Karaca Kimdir?
Gizem Karaca Kimdir?

İlkokul 2. Sınıfına kadar İstanbul’da eğitim alan oyuncu sonraki eğitimini Florida’da almıştır. Ancak buradan bir süre Kanada’ya gitmiştir. Ailesinin taşınma sorunları nedeniyle burada 13 okul değiştirmiş ve eğitimini tamamlamıştır. 14 yaşında Türkiye’ye dönün oyuncu İstanbul’da Lise eğitimini almıştır. 2010 yılında ise İstanbul Üniversitesi, Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümüne kaydını yaptırmıştır.

Gizem Karaca Nasıl Ünlü Oldu?

Üniversite eğitimi sırasında Uğurkan Erez Ajansı onu güzellik yarışmasına katmak istemiştir. Bu sebeple eğitimini donduran güzel oyuncu öncelikle Muhteşem Yüzyıl’da figüranlık yaptı. Sonrasında ise 2011 yılında düzenlenen Miss Turkey yarışmasına katıldı. Yarışmada güzelliği ile ikinci olan Gizem Karaca’ya şöhretin kapısı sonuna kadar açıldı.

Gizem Karaca Kimdir?
Gizem Karaca Kimdir?

Güzellik yarışması sonrası Eve Düşen Yıldırım dizisinde başrol oynadı. Sonra Emir’in Yoluyla yeni başrol dizisinde kameraların arkasına geçti. Oyunculuk eğitimini ise New York Film Akademisinde aldı.

Gizem Karaca’ın asıl çıkış yaşadığı dizi ise Güzel Köylü oldu. Burada Mehmet Ali Nuroğlu ve Berk Cankat ile başrol oynayan oyuncu performansı ile herkesi kendisine hayran bıraktı. Muğla, Yatağan Güzelköy bölgesinde çekilen dizi çok beğenildi ve uzun süre izlenildi.

Gizem Karaca Kimdir?
Gizem Karaca Kimdir?

Oyuncu Üniversite eğitimi esnasında Uğurkan Erez Ajansının güzellik yarışmasına katılmasını sağlaması ile ünlü oldu diyebiliriz. Bu anlamda ilk dört bölümünde Muhteşem Yüzyıl dizisinde figüranlık yapmıştır. Sonrasında Miss Turkey ile ikincilik tacı alan güzel oyuncu 2012 yılında Show TV ekranlarına gelen Eve Düşen Yıldırım dizisinde başrol oyuncusu oldu. Gizem Karaca asıl Güzel Köylü dizisi ile ünlü oldu denilirse yanılmayız.

Amerika ve Kanada’da ilk ve orta eğitimini alan Gizem Karaca çok iyi derecede İngilizce biliyor. Ancak başka diller bildiğine dair bir bilgi yoktur. Fransızca Dili ve Edebiyatı kaydı yaptırmasına rağmen mezun olmamıştır. Bu sebeple Türkçe ile birlikte Gizem Karaca 2 dil biliyor diyebiliriz.

Gizem Karaca Kimdir?
Gizem Karaca Kimdir?

Gizem Karaca’nın Annesi Kim?

Takipçileri Gizem Karacanın annesi kim diye sorgular yapılmaktadır. Annesi Münevver Karaca Arnavuttur. Bunun yanında diğer bir sorumuz Gizem Karaca Kaç Yaşında? Olmaktadır. Gizem Karaca 1992 doğumludur ve 31 yaşındadır.

Güzel Köylü filminde tanıştığı ve üç yıllık birliktelik sonrası evlendiği Kemal Ekmekçi eşidir. Oyuncu çekimler sırasında burada işletmeci olan Kemal Ekmekçi ile 16 Eylül 2017 tarihinde evlenmiştir. Sosyal medya ile Gizem Karaca boşandı haberleri çıkmaktadır. Ancak oyuncu halen evlidir ve İzmir’de yaşamaktadır. Bu sebeple takipçileri Gizem Karaca İzmir’de Nerede Oturuyor? Sorgusu yapmaktadır. Evlendikten sonra özellikle gözlerden ırak yaşamayı seçen oyuncu buradaki evini kendi zevkine göre döşemiştir. İzmir’de lüks bir villada yaşayan oyuncu nerede yaşadığına dair adres bilgisi vermemektedir. 2017 yılından bu yana evli olan Gizem Karaca’nın Çocuğu Var mı? Sorguları diğer bir merak konusu olmuştur. Oyuncunun henüz bir çocuğu yoktur.

Gizem Karaca Kimdir?
Gizem Karaca Kimdir?

Gizem Karaca Nereli? Babası ve annesi göçmendir. Annesi Arnavut Babası ise Selanik’ten gelmiştir. Bu sebeple tam bir şehir söylemek mümkün değildir. Gizem Karaca Aslen Nereli diye sorgunuz varsa İstanbul diyebiliriz. Zira kendisi burada dünyaya gelmiştir. 1,70 cm boya sahip Gizem Karaca Kaç kilo sorusunun yanıtı 55 kilogramdır.

Gizem Karaca Eski Sevgilileri

Güzellik yarışmasında dereceye girmesi ve oynadığı başrol diziler ile herkesi kendisine hayran bırakan Gizem Karaca eski sevgilileri ile halen gündem olmaktadır. Ancak tam olarak sevgili oldukları bilinmemektedir. Yine de eski sevgilileri arasında iddia olarak Berk Oktay, Anıl Tetik, Berk Canat gibi isimler bulunuyor. 2017 yılında evlendikten sonra magazin dünyasından çekilen oyuncu gözlerden uzak olarak yaşamaktadır. Gizem Karaca Kaç Yaşında Evlendi araştırmaları yapılmaktadır. Bu anlamda Gizem 25 yaşında dünya evine girmiştir.

Yorum yapın