Elif Buse Doğan kimdir? Neden Tehdit Edildi?

Samsak Döveci ile Langıdı lan lan langıdı lan lan türküleri ile ünlenen Elif Buse Doğan kimdir? Nerelidir? Yaşı Kaç? Başlıca yapılan aramalardır.

Elif Buse Doğan Kimdir Kaç Yaşında?

Bağlama ile müzik hayatına ilk adımı atan Elif Buse Doğan özellikle son dönemde Samsak Döveci türküsü ile gündeme geldi. Ancak çocukluğundan beri müzikle uğraşan sanatçı 1993 doğumludur. Bugün 30 yaşında olan sanatçı Kocaeli’de dünyaya gelmiştir. Bağlama çalmasını dedesi öğretmiştir. Kocaelinde ilkokulda iken ses yarışmalarına katılmış ve üç kez üst üste Türk Halk Müziği dalında birincilik elde etmiştir.

Müziği bırakmayan başarılı sanatçı 2008 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarından mezun olmuştur. Üniversitenin yolunu tutan Doğan’nın adresi İstanbul teknik Üniversitesi olmuştur. Burada Türk Müziği Devlet Konservatuarını birincilik ile bitirmiştir. Haliç Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarında ise yüksek lisansını almaştır. TRT İstanbul radyosu başta olmak üzere birçok konsere Yurttan Sesler korosuyla katılmıştır.

Elif Buse Doğan kimdir? Neden Tehdit Edildi?
Elif Buse Doğan kimdir? Neden Tehdit Edildi?

Bir dönem TRT Müzik  kanalında Aşk İçin eğlence programını sunan Elif Buse Doğan günümüzde Nefesten Sese isimli programı Serkan Çağrı ile sunmaktadır. Son olarak ücreti ödenmediği için konsere çıkmak istemeyen Elif Buse Doğan’ın tehditle konsere çıktığına dair haberler yapıldı. Bu haberler neticesinde Elif Buse Doğan kimdir aramaları sıklık kazandı.

Elif Buse Doğan neden tehdit edildi?

Çıkan haberlerde türkücü Elif Buse Doğan’ın tehditle konsere çıkarıldığı olmuştu. Bu sebeple Elif Buse Doğan neden tehdit edildi aramaları yapıldı. Doğan organizatör Fatih Gül’den konser ücretini alamayınca konseri iptal etti. Fakat Gül’ün konser öncesinde Doğan’ın kardeşini silahla tehdit ettiği ve bu tehdit yüzünden konsere çıkmak zorunda kaldığına dair haberler medyada yer aldı.

Elif Buse Doğan kimdir? Neden Tehdit Edildi?
Elif Buse Doğan kimdir? Neden Tehdit Edildi?

Elif Buse Doğan Nereli? Kimin torunu

Takipçileri Elif Buse Doğan nereli? Sorgusu yapmaktadır. Kendisi Kocaeli’de doğmuştur. Memleketi de burasıdır. Bir diğer merak edilen soru ise Elif Buse Doğan evli mi? Olmaktadır. Ancak başarılı sanatçının özel hayatı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Sanat hayatına dedesinin öğrettiği bağlama ile başlaması nedeniyle dedesi merak edilmektedir. Böylelikle Elif Buse Doğan kimin torunu? Sorguları yapılmaktadır. Bir diğer merak edilen husus ise Yaş isimli şarkıdır. Yaş şarkısını Aşık Mahzuni Şerif’in torunu yazmıştır. Yiğit Mahzuni’nin kaleme aldığı şarkıyı Elif Buse Doğan seslendirmiştir. Bu sebeple de kimin torunu aramaları yapılmaktadır.

 

Yorum yapın