Antalya AKP 3. Sıra Milletvekili Adayı Tuba Vural Çokal kimdir?

Antalya’lıların yakından tanıdığı bir isim Tuba Vural Çokal kimdir? Akparti Antalya milletvekili 3. Sıra adayı Tuba Vural Çokal meclise girmek için yine aday gösterildi. Zira Dr. Tuba Vural Çokal TBMM üyesiydi.

27. Dönem Akparti Milletvekili olan Tuba Vural Çokal 28. Dönem Akparti Antalya milletvekili adayı oldu. Kendisi İyi Parti Milletvekili ve İyi Parti Genel Başkan Yardımcısıydı. Partisinden istifa ederek Akpartiye geçen Çokal aday adaylığı başvurusu yaptı. Bu adaylığı sonrası tanımayan kişiler doğal olarak kim olduğunu merak etmektedir. 1973 doğumlu olan Tuba Vural Çokal 50 yaşında. Göz Hastalıkları Uzmanı ve siyasetçidir. Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma Uygulama Merkezinden 1996 yılında mezun olmuştur.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak genel seçimlerde AKP Antalya 3. Sıra milletvekili adayı Tuba Vural Çokal araştırılmaktadır. Zira hayatı ve biyografisi merak edilen bir kişidir. Seçimlerde tekrar aday gösterilmesi sonrası birçok kesim Tuba Vural Çokal kimdir sorusuna yanıt aramaktadır.

Tuba Vural Çokal kimdir?
Tuba Vural Çokal kimdir?

Tuba Vural Çokal Eğitimi

27. dönem milletvekili Tuba Vural Çokal ilk ve orta eğitimini Antalya Çağlayan İlkokulunda tamamlamıştır. Sonrasında Lise eğitimini ise İstanbul’da Özel Ata Kolejinde görmüştür. 1996 yılında Üniversite eğitimini Trakya Tıp Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır. Uzmanlığını ise Göz Hastalıkları ihtisası ile yapmıştır. 2003 yılında Göz Uzmanlığı ve 2004 yılında fizyoloji doktorasını tamamlamıştır.

Hindistan’da Eğitim Aldı

Tuba Vural çokal Amerika Baylor Üniversitesinde glokom üzerine gözlemci olmuştur. 2010 ile 2011 yıllarında ise Hindistan’da bulunmuştur. Burada Chennai’de Agarval Hastanesinde katarakt rahatsızlığı üzerine eğitim aldı. Türkiye’ye döndükten sonra İstanbul’da Alman Hastanesi ve sonrasında Şişli Göznurunu Koruma Vakfı Göz Hastanesinde Başhekim olarak görev aldı.

Son olarak Antalya’da Özel Side Anadolu Hastanesinde Göz Hastalıkları Uzmanı olarak çalıştı. Burada bir süre kendi kliniği ile hizmet verdi. Babası Emekli Noter ve Emekli Hazine Avukatı Günay Vural’ın kızıdır. Eşi doktordur. İki erkek çocuk annesidir.

Yorum yapın