TAB Gıda Ne Zaman Halka Arz Olacak?

SPK’nın yayınladığı haftalık bülten  sonrası TAB gıda halka arzı onay alırken TAB Gıda ne zaman halka arz olacak merak konusu oldu.

Halka arz olan hisse senetleri yoğun olarak takip altında. Bu anlamda yeni halka arz olmasına izin verilen iki hisse senedinden biri TAB Gıda oldu. Yapılan açıklamada TAB gıda halka arzı ile birlikte mevcut 232 milyon 417 bin Lira olan sermayesini 28 milyon 875 bin lira artıracak. Böylelikle 261 milyon 292 bin liraya çıkacak olan sermayesi ile hareket edecek. Halka arzı 52 milyon 500 bin lira olarak gerçekleşecek.

Halka arzı bekleyen yatırımcılar ise TAB gıda ne zaman halka arz olacak sorusuna yanıt arıyor. Bu anlamda henüz bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor.

TAB Gıda Gelirlere Nerede Harcanacak?

TAB gıda hisse senedi 130 TL bedel ile satılacak. Halka arzı ile birlikte hisse arz tutarları bireysel yatırımcılar ile şirket çalışanları ve Franchise çalışanlarına eşit olarak dağıtılması planlanıyor.

TAB gıdanın halka arzı sonrası elde edilen gelir ise;

  • % 42 yatırım
  • % 23 yenilebilir enerji
  • % 15 Dijitalleşme
  • % 20 Borç ödeme

Olarak kullanılacağı açıklandı. Satışlar sonrası şirketin büyüklüğünün 6,8 milyar TL olması hedeflenirken TAB gıda aynı zamanda BIST içerisinde en büyük halka arz ünvanına sahip olacak.

Yorum yapın