Amasra Madenci Yakınlarına Hak Etmişsinizdir diyen Sanık Avukat Çağla Dursun Kimdir?

Amasra’daki maden patlaması davasının sanıkları adına katılan avukat Çağla Dursun kimdir? Bartın Adliyesindeki davada ölen madencilerin ailelerine “Hak etmişsinizdir” diyen Çağla Dursun vatandaşlarca çok büyük tepki gördü. Bu anlamda Dursun’un kim olduğu merak edilmeye başlandı.

Av. Çağla Dursun Kimdir?

Geçtiğimiz yıl Amasra’da maden faciası meydana geldi. Burada Ekim 2002 tarihinde meydana gelen facia sonrası yeraltında 110 işçi kalmıştı. Bu işçilerimizin 42’sinin şehit olmasıyla sonuçlanan faciada sanık olarak yargılananların avukatı olan Çağla Dursun mahkeme salonunda sarf ettiği sözlerle gündem oldu. Patlamada şehit olan madencilerin ailelerine “Başınıza geleni hak etmişsinizdir” diye bağıran Çağla Dursun herkesten tepki aldı. Bu tepki sonrası herkesin merak ettiği Dursun’un birçok yüksek yargı mensubu ve Cumhurbaşkanı ile çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı. Böylelikle vatandaşlar avukat Çağla Dursun kimdir sorusu sormaya başladı.

Amasra Madenci Yakınlarına Hak Etmişsinizdir diyen Sanık Avukatı Çağla Dursun Kimdir?

Av. Çağla Dursun, Gazete Duvar’dan Can Bursalı’nın haberine göre Ayça Dursun’un kardeşi. Ayça Dursun ise Yargıtay üyesi Yüksel Kocamanla Cumhuriyet Başsavcısı olduğu dönemde evlenen kişi. Zira haberde Ayça Dursun ile Yüksel Kocaman’ın nikah sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la fotoğraf çektirdi. Hatta evlilik sonrası Yargıtay Üyesi Yüksel Kocaman on binlerce lira harcayarak balayı oteline helikopterle gitmesiyle gündem olmuştu. Kocam hakkında Danıştay üyesince hakkında rüşvet borsa iddiaları bulunuyor denilerek suçlanmıştı.

Amasra Madenci Yakınlarına Hak Etmişsinizdir diyen Sanık Avukatı Çağla Dursun Kimdir?
Amasra Madenci Yakınlarına Hak Etmişsinizdir diyen Sanık Av11111111111111111ukatı Çağla Dursun Kimdir?

Bürokratlarla Fotoğrafı Bulunuyor

Bartın’da görülen madenci yakınlarını sarf ettiği sözler sonrası twitter hesabını kapatan Av. Çağla Dursun’un Erdoğan’la birlikte külliyede çekilmiş bir fotoğrafı bulunuyor. Avukat Çağla Dursun kimdir? Sorusuna yanıt arayanlar profiline bu yüzden ulaşamıyor. Zonguldak barosuna kayıtlı olan Dursun’un devlet erkanıyla yaptığı paylaşımlar bulunuyor. Hatta Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz’ın Av. Çağla Dursun’u ofisinde ziyaret ettiği de görülüyor. Hatta avukat Dursun’un daha önce Adalet Bakanlığı yapan ve yine Yargıtay üyesi olan Kenan İpek ve Anayasa Mahkemesi üyesi İrfan Fidan’la iftar programında çekilen bir fotoğrafı Facebook sayfasında bulunuyor.

Bartın’da devam edilen duruşma ile sonucun nasıl olacağı merak ediliyor. Önceki gün öğle arası sonrası söz alan Av. Dursun aynı zamanda kendisine yanıt veren madenci yakınlarını üstü kapalı şekilde tehdit ettiği belirtiliyor. Av. Dursun yaptığı açıklamada; verdikleri röportajlarda sanıkların değil sarayın avukatı diyorlar denmesinden yakındı. Kimden bahsettiklerini söylesinler bizde gereğini yapalım diyen Avukat Çağla Dursun maden işletme müdürü Selçuk Ekmekçi’nin avukatı.

Öte yandan açıklama yapan Dursun; sözlerinin yanlış yere çekildiğini, farklı yansıtıldığını belirterek acılı müştekilerden özür diledi. Ayrıca adil bir yargılama olmasını diledi.

Yorum yapın