Mehmet Ökten Kimdir?

Hayatının büyük bir kısmını cezaevinde geçiren Mehmet Ökten kimdir? Cezaevine olmasına rağmen merak edilen isimlerden olan Mehmet Ökten aynı zamanda birçok kişinin abi diye hitap ettikleri biridir. İtibarını cezaevinde kazanan isimlerden olan Mehmet Ökten, hayatı ve biyografisi içeriğimizde yer almaktadır.

Mehmet Ökten olarak bilinmesine rağmen asıl ismi Memet olmaktadır. Ancak Mehmet diye bilinmektedir. Cezaevlerinde nam salan kabadayıdır. Gençliğini yaşayamayan kişilerdendir.

Mehmet Ökten Kimdir Aslen Nereli?

Mehmet Ökten Kimdir?
Mehmet Ökten Kimdir?

Birçok kişinin abi diye hitapta bulunduğu Mehmet Ökten aslen Malatya ili Pötürge ilçesindendir. Yaşadığı bölgeye tarz bir karakteri bulunan Mehmet Ökten beklenilenden çok medyatik birisi değildir. Zira kendisi hakkında çok az bilgiye ulaşılmaktadır. Bunun sebebe ise dış dünyadan uzak bir yaşam görüntüsü sergilemesidir.

Mehmet Ökten kimdir sorgusunun altında aslında 21 yılını kesintisiz olmak üzere toplam 33 yılını cezaevi geçmişi bulunuyor. 21 yıl sürekli hapiste bulunan Ökten’in bu durumu kişiliğinden bir şey kaybetmesine neden olmamış. Aksine insan sevgisi ve yardımseverliği her zaman korumuş biridir. Bu özelliği sayesinde cezaevinde itibar sağlamıştır. Hatta saygı duyulan bir figür haline gelmiştir.

Mehmet Ökten Kimdir?
Mehmet Ökten Kimdir?

Mehmet Ökten Neden Cezaevinde

Farklı suçlardan dolayı hapis yatan Mehmet Ökten hayatını yaşayamamış olmasına rağmen kapalı duvarlar adında ismini Türkiye’ye duyurmuştur. Bu anlamda kabadayı kimliği olmasına rağmen medyadan uzak duran bir kişiliği bulunmaktadır. Bunun altında ise iyiliği, yardımseverliği ve insan hayatına olan verdiği önem bulunmaktadır.

Yorum yapın