Türk Sokak Sitili Yıldızı Ece Sükan Kimdir?

Rol aldığı dizi ve sinemaların yanı sıra stilistlik yapıyor olması sebebiyle Türk Sokak Stili Yıldızı Ece Sükan kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Gibi birçok sorunun yanıtları aranır hale geldi. Özellikle Terzi dizisi ile kendisini gösteren Ece Sükan sevgilisi kim sorguları yapılmaktadır.

Ece Sükan Kimdir? Nereli?

Eski bir tiyatrocu annenin güzel kızı Ece Sükan 1977 yılında Ankara’da dünya gelmiştir. Babası inşaat mühendisi olup aynı zamanda iş insanıdır. İki kardeş olan Ece Sükan’nın dört yaş büyüğü olan ağabisi bulunmaktadır. Eğitiminin ilkokul, ortaokul ve lise basamaklarını TED Ankara Kolejinde çıkan Sükan aynı zamanda piyano dersi almıştır. Ankara Devle Opera Balesinde eğitim gören başarılı sanatçı üç yıllık eğitim sonrası burada görev almıştır. ODTÜ Psikoloji bölümünde gördüğü eğitimle 1998 yılında mezun olmuştur. Öğrencilik yıllarında radyolarda programlar düzenleyen Sükan aynı zamanda DJ’lik yapmıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a taşınan oyuncu hem model olmuş hem Marie Claire’de çalışmıştır.

Son olarak Terzi dizisi ile ekranlara gelen Ece Sükan kimdir herkes merak etmektedir. Dizide modern bir giyim tarzı ile oyunculuk performansı kendisine hayran bırakmıştır. Zira Terzi dizisi konusu itibariyle kendi alanına girmektedir.

Türk Sokak Sitili Yıldızı Ece Sükan Kimdir?
Türk Sokak Sitili Yıldızı Ece Sükan Kimdir?

Kendisi için dönüm noktası Best Model Of Turkey ile manken yarışmasında üçüncülük koltuğuna oturması oldu. Bu tarihten sonra profesyonel olarak mankenlik yapmaya başladı. Stil eğitimi için New York’a gitti. Burada Fashion Institute of Technology okulunda aldığı eğitim ile aynı zamanda stilist oldu.

Çocukluğunda Sunuculuk Yaptı

Ece Sükan çocukluk yıllarında da ekranlardaydı. Kayahan ile Cumartesiden Cumartesiye programında sunuculuk yapmıştı. Hatta Susam Sokağı gibi programlarda seslendirmeleri bulunuyor.

Marie Claire editörlüğü yapan Ece Sükan aynı zamanda başka dergilerde de editörlük görevi yaptı. 2009-2012 arasında Vogue Türkiye dergisinde moda danışmanı oldu. Bir dönem Ece Sükan Vintage adıyla açtığı Butiği kapattıktan sonra 2004 yılında diziler ile oyunculuk serüvenine başladı.

Türk Sokak Sitili Yıldızı Ece Sükan Kimdir?
Türk Sokak Sitili Yıldızı Ece Sükan Kimdir?

Oyuncunun performansı ile kendisi hakkında çok merak edilen hususlar bulunmaktadır. Bunlardan biri Ece Sükan evli mi? Olmaktadır. Sükan 8 Şubat 2014 tarihinde evlenmiştir. Ece Sükan eşi Ümit Benan moda tasarımcısıdır. Ece Sükan’nın rol aldığı film ve diziler şunlardır;

  • Terzi 2023
  • Kızım Nerede 2010
  • Aşk Yakar Belda 2008
  • Çalınan Ceset 2004
  • Haziran Gecesi 2004
  • Avrupa Yakası 2009
  • 24 Saat 2004

Ece Sükan doğum günü 1.1.1977’dir. Böylelikle Ece Sükan 46 yaşındadır. Ece Sükan ODTÜ Psikoloji mezunudur. Boyu 1,77 olan güzel oyuncunun kilosu 62’dir.

Yorum yapın