Rulo Çim metre2 fiyatı

Üretimi ve hazırlanması meşakkatli olduğu kadar zaman isteyen Rolu çim metre2 fiyatı ne kadar? Hazır halde yetiştirildikten sonra yaşam alanlarına kurulan çimler rulo halinde satılmaktadır. Özellikle bahçe ve kamuya ait yerlerde kullanılan rulo çimler en hızlı bahçe yapımında önemli roller oynamaktadır.

Rulo Çim m2 Fiyatı Ne Kadar?

Rulo çim üretiminde kullanılan tohumlar çok çeşitlidir. Bu anlamda farklı tohumlar ile ekime tutulan çimler çok geniş arazilerde üretilmektedir. Takriben üç aylık süre içinde sık ve homojen olarak yetiştirilen çim bu anlamda satışa hazır hale getirilmektedir. Sonrasında ise alıcının talebine uygun şekilde alanın büyüklüğüne göre kesilerek yerleştirme işlemine geçilir. Hızlı çim oluşturma ve çevre düzenlemesinde avantaj sağlayan rulo çim m2 fiyatı bu aşamada merak edilen husus olmaktadır.

Tüm ürünlerde olduğu gibi rulo çimlerde de marka ve kalite ön plana çıkmaktadır. Zira kalitesi bu ürünün fiyatını etkileyen ana husus olur. Metre kare olarak alınan hazır çim rulo halinde satılır. Bu sebeple rulo çim m2 ücreti 10 ile 50 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Öyle ki bu alınacak çimin kullanım amacı da önemlidir. Zira bir futbol sahasını kaplayacaksanız ödeyeceğiniz tutarlar çok daha fazla olmaktadır. Hatta yurt dışından getirilmesi halinde çok daha büyük bütçeler harcanması gerekir. Güneş almayan ve az hava alan yerlerde ayrıca hibrit rulo çimler kullanılmaktadır. Yaşam alanları böylelikle güzelleşmektedir.

Rulo Çim metre2 fiyatı
Rulo Çim metre2 fiyatı

En Dayanıklı Rulo Çim

Rolu çimler talebiniz ile alım ve yerleştirme işlemleri firmalar ve işletmelerce yapılmaktadır. Ancak internette de satışları söz konusudur. Bu aşamada paketlenen rulo çim sizlere adresinizde teslim edilmektedir. Yerleştirmek için profesyonel kişiler bulmanız önemlidir. Ancak kendiniz yapmak isterseniz bakım ve diğer ayrıntılara dikkat etmesi gerekir. Zira bakımsız olan rulo çimlerde kuruma tehlikesi olacaktır.

Kişiler rulo çimlerin alımında en dayanıklı olanını tercih etmek ister. Peyzaj düzenlemelerinin en önemli malzemesi olan çimlerin hazır alınarak yerleştirilmesi bahçenizin hızlı düzenlenmesini sağlar. Avantajı bu konuda büyüktür. Ancak dayanıklı çimler kullanılması önemli olur. Böylelikle en dayanıklı rulo çim araştırmaları yapılmaktadır. İklimsel olarak dahi değerlendirmeye almanız gereken en dayanıklı rulo çim özellikleri şu şekilde olmalıdır.

  • Basılmaya karşı dayanaklı bermuda türü
  • Dört mevsim dayanıklı çim
  • Bakımı kolay paspalum türü

Peyzaj düzenlemelerinde yapılan çalışmalardan biri hibrit çim olmaktadır. Hibrit çim m2 fiyatı yine kalitesine göre değişmektedir. Hibrit çimin özelliği ise yapay ve doğal çimlerin aynı anda kullanılması ve kombine edilmesidir. Peyzaj düzenlemelerinde az hava alan ve güneş ışığından yoksun yerlerde bu çim kullanılmaktadır. Bu çimin bir özelliği de yatay olduğu kadar dik olarak kullanılabilmesidir.

Yorum yapın