Terzi Dizisi Konusu Nasıl? Güzel mi? Gerçek Hikaye mi? (Netflix)

 İzleyicilerin ilk sezonu izlemesinin ardından herkesin yakından merak ettiği husus Terzi Dizisi Konusu Nasıl? Güzel mi? Gerçek Hikaye mi? oldu.

Netflix yeni yerli dizisi Terzi merak edilen soruları bırakarak ilk yedi bölümünü bitirdi. İzleyenlerin aklında birçok soru yanıtsız kalırken yeni izlemek isteyenler ise Terzi dizisi nasıl? İzlenmeli mi? Terzi dizisinin konusu nasıl sorularına yanıt aramaya başladılar.

Netflix Türk yapımı diziler ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Son olarak yayınlanmaya başlayan Terzi dizisi herkesin ilgi odağı oldu. Başrolde Çağatay Ulusoy olması diziye merakı artırırken senaryosu ile konusu merak edilmeye başlandı. Terzi dizisi gerçek hikayemi sorgusu izleyenler tarafından sorgulanırken ilk 7 bölüm sonrası izleyicilerin aklında birçok soruyu bıraktı. Terzi dizisi gerçek hikayeden uyarlama olarak ekranlara geldi. Terzi dizisinin ilk fragmanı ile çok merak edilen diziler arasında yer almıştı.

Terzi Dizisi Konusu Nasıl? Güzel mi? Gerçek Hikaye mi?
Terzi Dizisi Konusu Nasıl? Güzel mi? Gerçek Hikaye mi?

Öncelikli olarak Terzi dizisi nerede çekildi sorguları yapılıyor. Dizinin çekimleri Kırklareli ve İstanbul arasında çekildi. Netflix ile yayınlanmaya başlayan dizinin senaristliği Rana Mamatlıoğlu ve Bekir Bakan Sıtkı yapıyor. Cem Karcı ise yönetmenliğini üstlendi.

Terzi Dizisinin Konusu Nedir?

Çağatay Ulusoy dizise Peyami karakteri ile terzidir. Terzi ismi ile dizi aslında çok daha farklı bir konuya çekiliyor. İsmini duyanlar öncelikli olarak Terzi dizisinin konusu nedir sorgusu yapıyor. Ünlü bir terzi olan Peyami gibi çok yakın dostu Dimitri, Peyaminin çevresinde olan kişilerin takıntıları ve saplantıları diziye damgasını vuracak cinsten. Dizide gerçekten uzak birçok konu işleniyor. İnanması zor. Gözleri kapalı bir terzi Dimitri’nin nişanlısı Esvet’i görmeden tanıyabiliyor. Sonuçta bir dizi ve eğlenceli yedi bölüm sizleri bekliyor.

Terzi Dizisi Konusu Nasıl? Güzel mi? Gerçek Hikaye mi?
Terzi Dizisi Konusu Nasıl? Güzel mi? Gerçek Hikaye mi?

Dizi Peyaminin en yakın dostu olan Dimitri’nin nişanlısı Esvet’in gelinliği ile başlıyor. Gelenek gereği gözleri kapalı olarak gelinin üzerinde gelinliği dikecek olan terzi Peyami, Dimitri ve Nişanlısı arasında geçen bir konu. Peyami Esvet’te tesadüfen tanışır ve dizi boyunca oyuncuların çoğunun bir geçmişi teker teker ortaya çıkmaya başlar. Diziyi izleyenler aynı zamanda esvet anlamı nedir merak ediyor. Bunun yanında Esvet’i canlandıran güzel oyuncu Şifanur Gül merak ediliyor.

Esvet bir yetimhaneden evletlık olarak verilir. Dimitri çok Esvet’i çok sever, kaybetmek istemeyen biridir. Ancak babasından ve çevresinden takdir görmeyen, hırçın biri olan Dimitri aynı zamanda çok acımasızdır. Hatta çok bencil biri diyebiliriz. Bu yüzden Esvet Dimitri ile evlenmek istemez ve ondan kaçmaya çalışır.

Terzi dizisinin kadrosunda önemli oyuncular bulunuyor. Usta oyuncuların bir arada önemli işler başardığını söylemek mümkün. Böylelikle Terzi dizisinin oyuncuları şöyle listelenmektedir.

  • Peyami – Çağatay Ulusoy
  • EsvetŞifanur Gül
  • Musatfa – Olgun Şimşek
  • Dimitri – Salih Bademci
  • Cemre – Berrak Tüzünataç
  • Suzi – Ece Sükan
Terzi Dizisi Konusu Nasıl? Güzel mi? Gerçek Hikaye mi?
Terzi Dizisi Konusu Nasıl? Güzel mi? Gerçek Hikaye mi?

Terzi Dizisinin 2. Sezonu Ne Zaman?

Dizinin ilk yedi bölümü ilk sezonunu oluşturuyor. Bu bölümleri izleyen kişiler merak ettiği sorular nedeniyle Terzi dizisinin 2 sezonu ne zaman araştırmasını dizinin bitişi ile yapmaya başladı. İlk sezon bölümleri dizinin 2 Mayıs tarihi itibariyle yayınlanmaya başladı. Bu aşamada Terzi dizisinin ikinci sezonu ne zaman sorusuna yapımcılar yanıt vermiş değil. Yani Terzi yeni sezon ne zaman yayınlanacak bir açıklama henüz yapılmadı.

Henüz ilk sezonunda Peyami ile Esvet arasında ayrıca yeni bir aşk doğuyor. Dizi izleyenler tarafından çok eğlenceli ve sürükleyici bulundu. Bu sebeple ikinci sezon beklentisi izleyenlerce artarak devam ediyor.

Terzi dizisinde oyuncuların ustalığı göz dolduruyor. Çağatay Ulusoy, Salih Bademcinin yanında tüm kadrosu usta kadrolardan oluşturulmuş. İlk sezonda Berrak Tüzünataç görünemedi. Ancak ikinci sezonda kendisi de ekranlara gelecek. Zira dizinin ikinci sezon tanıtım videosu yayınladı. Bu video dizinin geleceği hakkında kısa ipuçları da veriyor.

Merak edilen konulardan biri Esvet’in geçmişi. Bunun yanında Dimitri’nin annesi ve babası ile ne alakası olduğu yönünde. Merak edilen birçok konu ile Netflix 2. Sezon şimdiden çok izleyici potansiyeline sahip oldu. Yaşam ile birçok karakterin farklı yüzü diziye yansıtılmış.

Yorum yapın