Dilan Polat ve Engin Polat Ne Kadar Vergi Ödedi?

Son zamanlarda çıkan iddialar üzerine mali işler avukatları Ahmet Gün, Dilan Polat ve Engin Polat ne kadar vergi ödedi açıkladı.

Son zamanlarda haklarında çıkan kara para aklama iddiaları üzerine gündem olan Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin avukatı açıklama yaptı. Mali İşler Avukatı Ahmet Gün yaptığı açıklamada ünlü fenomen çiftin geçtiğimiz yıl 100 milyon lira ciro yaptığı ve bunun karşılığı olarak 7 milon lira vergi ödedeklerini belirtti.

Son birkaç haftadır kara para aklama ile vergi kaçakçılığı iddiaları ile gündeme gelen ünlü fenemonler Dilan ve Engin Polat çifti için açıklama avukatlarından geldi. Mali işler Avukatı olan Ahmet Gün vekillerinin geçtiğimiz yıl 100 milyon lira ciro yaptığını belirtti. Bununla birlikte 7 milyon lira vergi ödemesi gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu anlamda konuşulan harcamalardan ziyade deftere yazılan harcamaların yazıldığını belirten Ahmet Gün ayrıca çiftin toplamda ne kadar vergi ödediğini bilmediği belirtti.

Okunmalı Dilan Polat Nasıl Zengin Oldu?

Dilan Polat ve Engin Polat Ne Kadar Vergi Ödedi?
Dilan Polat ve Engin Polat Ne Kadar Vergi Ödedi?

Dilan Polat ve Engin Polat Çifti 3 Bin 300 Kişi Çalıştırıyor

Geçtiğimiz gün TV8 televizyonunda yayınlanan 2. Sayfa programına katılan Polat çiftinin mali işler avukatı Ahmet Gün çiftin dört firmasının olduğunu söyledi. Bu firmaların dokümanlarının incelenmesi halinde ödedikleri verginin ortaya çıkacağını, tahminen 2022 yılında da 7 milyon liraya yakın bir vergi ödemesi gerçekleştirildiğini söyledi. Belirtiği rakamların afaki rakamlar olduğunu söyleyen Gün, ayrıca yanlış yazılması halinde bunu müfettişlerin ortaya çıkaracağını belitti.

Geçtiğimiz Ağustos ayında kurulan Dilan Polat Vakfı ile para aklama iddiası üzerine Avukat Gün açıklamalarına devam etti. Söz konusu iddiaların yanlış olduğunu belirten Gün, vakıfları Vakıflar Genel Müdürlüğünün denetlediğini, Vakfın yeni kurulduğunu ve sadece vakfa 1 kuruşluk bağış alındığını belirtti. Bu bağışı da Engin Polat’ın yaptığını söyledi. Eleştiriler nedeniyle kapatmayı düşündüklerini söyleyen Gün ünlü çiftin 3 bin 300 kişi çalıştırdığını da sözlerine ekledi.

Dilan Polat ve Engin Polat Ne Kadar Vergi Ödedi?
Dilan Polat ve Engin Polat Ne Kadar Vergi Ödedi?

Yorum yapın