27 Çocuğa Cinsel İstismar Suçuna Acımayan Mahkeme Hapis Cezalarını Döşedi

İstismarın adresi Antalya, Kepez. 27 çocuğa cinsel istismarda bulunan öğretmen Mahmut Aydın Köksar toplamda 636 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

27 çocuğa cinsel istismar suçundan 636 yıl hapis cezası alan öğretmen, Okul Müdürü, Müdür Yardımcıları, öğretmenleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürünü yaktı. Öyle ki öğretmen durumu Milli Eğitim Müdürüne bildirmediği için 10 ay hapis cezası aldı.

Cinsel İstismarda bulunan Öğretmen Mahmut Aydın Köksar 636 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı.

Çocuğa Cinsel İstismar Suçuna Acımayan Mahkeme Hapis Cezalarını Döşedi
Çocuğa Cinsel İstismar Suçuna Acımayan Mahkeme Hapis Cezalarını Döşedi

Antalya’da 27 çocuğa yapılan cinsel istismar suçunu işleyenlere mahkeme acımadan hapis cezası verdi. Öyle ki ilkokulda 6 yıl önce yaptığı cinsel istismarlar ile tutuklanan Mahmut Aydın Köksar’a mahkeme indirim uygulamadan 621 yıl hapis cezası verdi. Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada 26 çocuğa nitelikle istismar için 621 yıl ceza alan Köksar, geçen yıl başka bir öğrenciye de işlediği suç için 15 yıl hapis cezası aldı. Aynı dosya ile yargılanan Köksar böylelikle 636 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Verilen cezalardan ise okulun müdürü, müdür yardımcıları, öğretmen ile İlçe Milli Eğitim müdürü de nasibini aldı. İdareci ve öğretmenler durumu kamu görevlisi olarak bildirmemesi üzerine ceza alırken yalan tanıklık için ikinci bir dava açılmış oldu.

Antalya 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmanın karar aşamasına Antalya Barosu Avukatları, Sanık Avukatları, UCİM avukatları ile istismara uğrayan çocukların aileleri katıldı. Davada sanık sandalyesinde olan M.K – H.V. – S.E.Ö – Ü.A ve A.T hakkında kamu görevlisinin suçu bildirmemesi sebebiyle 10 ar ay hapis cezası verildi. Burada yalancı tanıklık nedeniyle yargılanan Ü.A – A.T  ve S.E.Ö için cezaya yer olmadığı hükmü verildi.

Yorum yapın