Derya Uluğ Kimdir? Hayatı, Yaşı, Biyografisi

Henüz 8 yaşındayken ses yarışmasına katılan ve herkesin beğenisini kazanan Derya Uluğ kimdir? Boyu, kilosu kaç? Derya Uluğ nasıl ünlü oldu?

Küçük yaşta şarkı yarışmasında dereceye girmesinin ardından müzik piyasasında basamakları teker teker çıkan Derya Uluğ kimdir? Hayatı ve biyografisi araştırılan konulandan olmaktadır.

Derya Uluğ Kimdir? Hayatı

7 den 70’e herkesin beğeni ile dinlediği Derya Uluğ 21 Şubat 1986 tarihinde İzmir’de doğmuş. Burada büyüyen ünlü oyuncu henüz 8 yaşında bir radyonun ses yarışmasına katılmıştır. Burada dinleyenlerin oyları ile birinci olmuştur. Sonrasında ise İzmir’de Rakım Elkutlu İzmir Musiki Derneği çocuk korosuna katılmıştır. 11 yaşında keman eğitimi ile birlikte birçok konsere solist olarak katılmıştır. Daha 15 yaşındayken 9 Eylül Üniversitesi devlet Konsvervatuarı Başkanı olan Alper Kazancıoğlu’ndan şan dersleri almıştır. Bu süreçte birçok yerde sahne almaya devam etmiştir. 16 yaşında ise piyano derslerini Zafer Çebi’den almaya başlamıştır. Hatta kendisiyle aynı sahneyi paylaşmıştır.

Çok yönlü bir sanatçı olan Derya müzik dışında birçok alanda kendisini geliştirdi. Nitekim spor, tiyatro, dans gösterilerinde kendisini gösterdi. Üstelik tüm bunları yaparken okulunu da 3. Olarak dereceye girerek bitirdi.

Derya Uluğ Kimdir?
Derya Uluğ Kimdir?

Şarkıcı Derya Uluğ kendisine uygun olarak Muğla Üniversitesi Müzik Öğretmenliğinden keman bölümünden mezun oldu. Sonrasında ise Haliç Üniversitesi, Devlet Konservatuarında Alaaddin Yavaşça’dan eğitim aldı. Bir dönem opera ve konser şarkıcılığı ile yüksek lisansını yaptı.

Derya Uluğ Nereli?

Şarkıcı Derya Uluğ İzmir’de dünyaya gelmiştir. Anne ve babası Bulgaristan ve Arnavutluk göçmenidir. Ancak kendisini her fırsatta İzmir’li olarak tanıtmaktadır. Bunun yanında en çok merak edilen sorulardın biri Derya Uluğ Nasıl Meşhur Oldu? Olmaktadır.

Derya Uluğ Kimdir?
Derya Uluğ Kimdir?

Şarkıcı olarak ünlenen Derya Uluğ sekiz yaşında iken bir radyo programındaki ses yarışmasına katılmıştır. Bu yarışmada dinleyenlerin oylaması ile Derya Uluğ birinci olmuştur. Böylelikle 9 yaşında Nursal Ünsal Birtek öncülüğünde Rakım Elkutlu İzmir Musiki derneğinin çocuk korosuna girmiştir. Sonraki süreçte müzik eğitimi ile aldığı derslerde kendisini göstermiştir. Nitekim Ebru Gündeş’in vokalistliğini yapması ona büyük bir deneyim kazandırmıştır. Bu sayede Derya Uluğ meşhur olmuştur.

Derya Uluğ üç yıl boyunda Ebru Gündeş’in yanında yer aldı. Onun vokalistliğini yaptı ve bu sayede tecrübe edindi. İlk albümünü 2016 yılında çıkardı. Okyanus single’ı ile kendi söz ve müziği olan Okyanus şarkısını seslendirdi. Youtube klibi ile 100 milyondan fazla izleyici aldı. Bu nedenle DMC altın plakla ödül verdi.

Derya Uluğ Kimdir?
Derya Uluğ Kimdir?

Şarkıcı Derya Uluğ’un ikinci single çalışması Canarvar oldu. 2016 yılında Pantene Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Çıkış yapan Solist ödülü kazandı. Zira bu ödülü Ebru Gündeş’in elinden alması duygusal anlara neden oldu.

Şarkıcı Derya kaç yaşında?

21 Şubat 1986 tarihinde dünyaya gözlerini açan Şarkıcı Derya 37 yaşındadır. Takipçileri Derya Uluğ Burcu Ne? Sorgulaması yapmaktadır. Burçlarla ilgili çok yoğun bir açıklaması yoktur. Ancak Futbolu çok seven Derya Uluğ sorulan bir soruya şarkıcı olmasaydım futbolcu olurdum diyor. Bu anlamda herkesin beğenisini ve gönlünü kazanıyor. Öyle ki kendisi koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır. Güzel şarkıcının takipçileri aynı zamanda Derya Uluğ sevgilisi hakkında araştırmalar yapmaktadır. Kesin olarak bir bilgi olmamasına karşın aranjör Asil Gök’ün Derya’nın sevgilisi olduğu bilinmektedir.

Derya Uluğ Kimdir?
Derya Uluğ Kimdir?

Derya Uluğ estetiksiz hali yapılan araştırmalardan bir diğeridir. Bu konuda bir çok kesimden kendisine sorular yöneltilmiştir. Ancak güzel şarkıcı estetik yaptırmadığını ve yaptırması halinde bunu takipçileri ile paylaşacağını dile getirmektedir. Derya Uluğ boy kilo merak edilen diğer unsurlardır. Derya Uluğ 1,66 cm boyundadır ve 52 kg ağırlığındadır. Bunun yanında Derya Uluğ oynadığı diziler ile fimler merak edilmektedir. Ancak güzel şarkıcının henüz bir dizi ve film rolü yoktur. Bunun yanında Şarkıcı Derya Uluğ evli mi soruları sorulmaktadır. Şarkıcı henüz evli değildir.

Yorum yapın