BELBİM Öğrenci Kartı Online Başvuru

İstanbul sınırları içerisinde seyahatin en önemli aşamasını oluşturun Belbim öğrenci kartı online başvuru hakkında bilgiler veriyoruz.

İstanbul’da belki de milyonlarca kişinin aklı BELBİM ve İstabulkartı yan yana düşününce kafaları karışıyor olabilir. BELBİM AŞ. İstanbul ili içinde toplu taşımada uzun yıllardır sıkıntısız şekilde kullanılan ‘‘Elektronik Ücret Toplama Sistemi’’nin kurucusudur. Bu sisteme entegreolan otobüslere binerken kullandığımız İstanbulkart aracılığı ile de güvenli ve hızlı şekilde elektronik para ve bilgi yönetim hizmeti sunmaktadır. Öğrencilerin ihtiyacına binaen en önemli sorgusu ise Öğrenci Akbili Hemen Çıkar mı olmaktadır.

BELBİM Öğrenci Kartı Nasıl Çıkartılır?

İstanbulkart BELBİM tarafından 2007 yılında kullanıma sunulmuştur. Bu akıllı kart günümüzde içinde 28 farklı uygulama barındırır. Ayrıca çeşitli para uygulamalarıyla farklı iş modellerini hayata geçirmeye müsait dünyada örnek teşkil eden bir şehir kartıdır. Şehir içinde kaliteli yaşam ve ulaşım için ihtiyaç duyacağınız kartlardandır.

BELBİM Öğrenci Kartı Online Başvuru
BELBİM Öğrenci Kartı Online Başvuru

İstanbulkartı şehir içi ulaşımda sağladığı kolaylıklar dışında nakit kullanmanıza gerek kalmadan birçok işi halledebilirsiniz. İstabulkartın sadece toplu taşımada kullanıldığını düşünmeyin. Bir şeyler yemek istediğinizde, alışveriş ihtiyacınız olduğunda ya da taksiye binmek istediğinizde, hatta kendi aracınıza yakıt almak için bile İstanbul kartı kullanabilirsiniz. Kısaca İstanbulkartın anlaşmalı olduğu tüm işyerlerinde kullanmanız mümkün. Tüm bu özellikleri kullanmak için önce başvuru yapmanız gerekiyor.

İstanbulkart Öğrenci kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

En çok sorulan sorulardan bir tanesi ise öğrenciler başvuru yapabiliyor mu? Mavi kartınız var ise kişisel kart ve aylık akbil olarak kullanmanız mümkün. Kolayca başvuru yapmanız için listede ki adımları takip edebilirsiniz:

BELBİM Öğrenci Kartı Online Başvuru
BELBİM Öğrenci Kartı Online Başvuru
 • İlk yapmanız gereken BELBİM resmi internet sitesine giriş yapmak.
 • Giriş yaptıktan sonra ise sayfanın üst kısmında yer alan online İşlemler seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza gelecek olan bireysel seçeneğine tıkladıktan sonra ise üyelik ekranı açılacak.
 • Güncel telefon numaranızı girerek işleme devam edin.
 • Kimlik ve iletişim bilgilerinizi doğru olarak doldurduktan sonra şifrenizi belirleyerek üyelik kaydınızı oluşturun.
 • Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra site üzerinden hesabınıza giriş yapın.
 • Üst kısımda yer alan kart başvuru seçeneğine tıklayın.
 • İhtiyacınıza göre öğrenci veya mavi kartı tıkladıktan istenen iletişim bilgilerinizi doldurarak kart başvurunuzu kolayca tamamlayabilirsiniz.
 • Artık başvuru formunuzu görüntüleyebilirsiniz.
 • Başvuru formunuzu ve sizden talep edilen öğrenci belgenizi sisteme yükleyin.
 • Başvuru yaparken yazmış olduğunuz adresinize kartınız bir hafta içerisinde teslim edilecektir.

Online Öğrenci Akbili başvurusu kaç günde gelir?

Öğrencilerin şehir içi seyahatlerinde kullanmak için talep ettiği online öğrenci Akbili başvurusu kaç günde gelir merak edilen bir diğer husustur. Kart size 4-5 günde teslim edilmektedir. Başvuru sonrası onaylanan kart iki gün içerisinde basılmaktadır. Basılma işlemi sonrası PTT kuryeleri ile adresinize gönderilmektedir. PTT kargo talebinizde belirtmiş olduğunuz adrese teslimat gerçekleştirmektedir. Bu anlamda çevrimiçi başvurulan Akbil kart yaklaşık 4-5 gün içerisinde adresinize teslim edilmektedir.

Yorum yapın