Emekli Maaş ve İkramiyeleri Ödeniyor. (EYT’liler İlk Maaş ve İkramiyesini Alacak)

SGK Emekli aylıkları ile EYT’lilerin ilk maaşlarının 14 Nisan tarihinde yatırılacağını açıkladı. Yatırılacak maaşların yanında bayram ikramiyelerinin de olması emeklileri sevindirdi. Zira bayram nedeniyle aylıklar erken yatırılıyor.

EYT ile erken emekli olmayı hak eden kişiler ile emekliler bayram öncesi emekli aylıklarını alacak. Gündem emekli maaşı ve ikramiyeler oldu. Bunun yanında bayram ikramiyeleri de hesaplara geçirilecek. Milyonlarca kişinin beklediği haber SGK tarafından müjdelendi. Emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri erken yatırılacak. Bu sayede bayramda herkes maaşını ve ikramiyesini almış olacak.

Bayram İkramiyesi ve Emekli Maaşları Erken Yatırılıyor

SGK yaptığı açıklamada ödeme günü 17 – 18 – 19 -20 Nisan olanların emekli maaşı ve ikramiyeleri 14 Nisan tarihinde ödenecek. Ödeme günü 21 – 22 -23 Nisan olanların ikramiye ve maaşları ise 15 Nisan tarihinde hesaplara yatırılacak. Ödeme günü 24 – 25 -26 Nisan olanların aylık ve ikramiyesi ise 16 Nisan tarihinde hesaplarına aktarılmış olacak.

Bağ-kur Emeklilerinin Maaşları

Bağ-kur ile emekli olanların ödemeleri 25 ile 26 Nisan olanların maaş ve ikramiyeleri 17 Nisan’da yatırılacak. Bağ-kur kapsamında ödeme tarihi 27 – 28 olanların ise maaşlarının yatacağı tarih 18 Nisan oldu.

Memur emeklilerinin Emekli sandığı kapsamında bayram ikramiyesi ödemeleri 19 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

EYT’liler İlk Kez Maaş ve İkramiye Alacak

EYT kapsamında emekli olanları ise ilk kez alacakları emekli maaşı ve ikramiye heyecanı sarmış durumda. Yıllardır bekledikleri emekliliği hak eden EYT’liler ödeme tarihlerine göre ilk maaş ve ilk ikramiyesini almış olacak. Maaşlar 14 Nisan’dan itibaren hesaplara yatırılacak.

Yorum yapın