66kw kaç hp (1,6 66 kw kaç beygir)

Araç motorlarında güç değeri olarak ifade edilen 1,6 66 kw kaç beygir, 66kw kaç hp sorusu sürekli yapılan araştırmalar arasında yer almaktadır.

Son zamanlarda elektrikli araçlar popüler hale geldi. Bu aşamada elektrikli araçlarda verilen değer 66kw kaç hp sorusu olmaktadır. Öyle ki Kw değeri 1,36 olmaktadır. Bu anlamda 66 kw 1,36 ile çarpılması gerekmektedir. Üstelik bu çarpım sonucu 1,6 motor hacmine sahip 66 kw gücüdeki bir motorun gücü 89,76 hp olmaktadır. Yani 89,76 beygir gücündedir. Özellikle Otomobil motor hacmine bağlı olarak teknik çalışması ile ürettiği güce beygir gücü denilmektedir.

Kw kısaltmadır. Yani Kilowatt olarak tanımlanmaktadır. Bu anlamda motorlarda ve elektriklerde gücü temsil eder. Zira Hp ise beygir gücünü göstermektedir. Burada tanımlama ile ayrıntıya bakıldığında bir kilowatt bir saniyede bir jole enerji aktarılmasıdır. Beygir gücü ile hp’de ise 550 poundluk bir yükün bir feet yüksekliğe kaldırmak için kullanılan güç miktarıdır.

1.6 66 KW Kaç Beygir

Benzin ve dizel araçlarda motor ile beygir gücü önemlidir. Bu anlamda 1.6 66 kw kaç beygir araştırmaları yapılmaktadır. Burada 66 kw yaklaşık olarak 90 beygir gücü temsil etmektedir. Beygir gücü arttıkça motor gücü de artmış olur. Bu aşamada bir beygir gücünün ortalama olarak performans seviyesine gelir.

66kw kaç hp (1,6 66 kw kaç beygir)
66kw kaç hp (1,6 66 kw kaç beygir)
  • Kw ve beygir gücü elektrikli, benzinli ve dizel motorlu araçlarda kullanılan güç birimi olmaktadır.
  • 1 kw yaklaşık olarak 1,36 beygir gücü demektir. Yani 66 kw yaklaşık 90 beygir güç yapar. 100 kw ise 136 beygir güç üretmektedir.
  • Motor hacmine göre beygir gücü artırılabilir. 1,6 motor araçlarda 66 kw yaklaşık 90 beygir gücü göstermektedir.

Elektrikli, dizel ve benzinli motorlar ile KW miktarına göre farklı beygir gücü bulunmaktadır. Bu anlamda belli başlı KW karşılığı hp yani beygir güçleri şu şekildedir;

  • 55 kw 73 beygir (Hp)
  • 66 kw 90 beygir
  • 90 kw 122 beygir
  • 100 kw 136 beygir

Araçlarda Beygir Ne Demek?

Beygir aracın motor hacmine bağlı olarak gücünü göstermektedir. Bu anlamda ruhsatlarda kw olarak belirtilmektedir. Beygir HP ile gösterilir. Bu anlamda Kw üzerinden beygir gücü ortaya konulmaktadır. Yani motorun ürettiği güce beygir denilmektedir. Ne kadar yüksek beygir olursa araç motoru da o kadar güçlü olacaktır. Güç fizikte bir şeyin çalışma hızıdır. Bu anlamda aracın hızlı gitmesi ve çok daha çabuk hızlanması için beygir gücüne ihtiyaç bulunmaktadır.

Yorum yapın