Mahir Akkoyun Kimdir? Nereli?

Tasarladığı afişler nedeniyle gözaltına alınan Mahir Akkoyun kimdir? Nereli? Neden gözaltına alındı gibi sorulara yanıtlar aranmaktadır.

Mahir Akkoyun İzmir’de ikamet eden bir grafik tasarımcıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi eğitimi gören Akkoyun afişler tasarlamaktadır. İzmir Büyükşehir Belediyesi Tiyatrolarında görev aldığı düşünülmektedir. Gaziemir ilçesinde ikamet eden Akkoyun’un tasarımlarla ödüller almış geçmişi bulunuyor.

Mahir Akkoyun Kimdir? Ne İş Yapıyor?

İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında yaklaşık 2 yıldır Sanat Yönetmenliği yapan Mahir Akkoyun 9 Eylül Üniversitesi mezunu. Son olarak gözaltı haberleri ile medyaya yansıması nedeniyle Mahir Akkoyun kimdir sorusuna yanıtlar aranmaktadır.

Mahir Akkoyun kimdir

Twitter ile 58 bin 912 takipçiye ulaşan Mahir Akkoyun’un 503 takip edileni bulunuyor. Görsel İletişim tasarımcısı mahirgra ismi ile son attığı twitinde gözaltına alınıyorum dedi. Durumun internet ile haberlere yansıması nedeniyle bir çok kişi Mahir Akkoyun’un neden gözaltına alındığını merak ediyor. Mahir Akkoyun tasarlamış olduğu stickerlar nedeniyle gözaltına alındı.

Mahir Akkoyun’un Aldığı Tasarım Ödülleri

Mahir Akkoyun’un birçok tasarım çalışması bulunuyor. Öyle ki kaleminden çıkan tasarımlar birçok ödül almış durumda. Bunlardan bazıları şunlar;

  • İzmir Avrupa Caz Festivali Afiş Yarışmasında birincilik ödülü
  • İKSEV – İzmir Avrupa Caz Festivali 20. Caz Afiş Yarışmasında ikincilik ödülü
  • İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Logo Yarışması Birincilik Ödülü
  • Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Bölümü Görsel İletişim Tasarımı Ana Sanat Dalı En İyi Diploma Projesi Ödülü
  • 18 Genç Beyin Fırtınası Grafik Tasarım Günleri Yarışması birincilik ödülü

Yorum yapın